(104-20) Zakup wraz z dostawą sprzętu komputerowego
nr postępowania: NLZ. 2020.271.104 | data: 2020-11-23
nazwa dokumentu:(104-20) WZÓR UMOWY | data dodania dokumentu: 2020-11-23 | data wydruku: 2024-05-19

Ozn. postępowania NLZ.2020.271.104                                                                                                 Załącznik Nr 5

                                                                                                                                                        do specyfikacji istotnych

                                                                                                                                                          warunków zamówienia

GŁÓWNE POSTANOWIENIA UMOWY

 

 

UMOWA

Nr SU/K/NLZ-2/‌/20/W

zawarta w dniu ‌‌‌ .2020 r.

 

p o m i ę d z y:

 

Szpitalem Uniwersyteckim nr 1 im. dr A. Jurasza w Bydgoszczy (85-094), przy ul. M. Skłodowskiej – Curie 9, wpisanym do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej, prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000003581, mającym nadany NIP: 554-22-31-069 zwanym dalej “Zamawiającym”, reprezentowanym przez:

 

Dyrektora – mgr inş. Jacka KRYSIA

 

a .................... , z siedzibą w .............. (..............), przy ul. .................................., wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w ...................., .... Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS ..................., NIP ‌‌‌‌‌ oraz REGON ‌‌‌‌‌‌.. zwaną dalej “Wykonawcą”, reprezentowaną przez:

 

................................................................................................................................................................

Niniejsza umowa jest konsekwencją udzielonego zamówienia publicznego realizowanego na podstawie ustawy z dnia 29.01.2004r. Prawo zamówień publicznych publicznych (tj. Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 ze zm. ) oraz następstwem wyboru przez Zamawiającego najkorzystniejszej oferty w trybie przetargu nieograniczonego o znaku sprawy: NLZ.2020.271.104, ogłoszonego w Biuletynie Zamówień Publicznych pod nr ‌‌‌‌‌‌‌‌ w dniu ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ r.

Wykonawca zobowiązuje się do sprzedaşy i dostarczania Zamawiającemu przedmiotu zamówienia objętego częścią nr ‌, zwanych w dalszej części umowy „towarem”, w ilości i asortymencie określonym w załączniku do umowy.

§ 2

1.       Wykonawca zobowiązuje się dostarczać towar sukcesywnie, zgodnie z zamówieniami składanymi przez Zamawiającego, w zaleşności od zapotrzebowania na towar i moşliwości finansowych Zamawiającego.

2.       Transport towaru do miejsca wskazanego przez Zamawiającego przy kaşdorazowym zamówieniu, odbywać się będzie transportem własnym Wykonawcy lub za pośrednictwem profesjonalnej firmy przewozowej, na jego koszt i ryzyko.

3.       Wielkość zamówień moşe ulegać zmianom w zaleşności od okoliczności o których mowa w ust. 1 niniejszego paragrafu.

4.       Niezaleşnie od postanowień umowy, strony postanawiają, iş Wykonawcę obciąşają koszty wydania towaru, w tym w szczególności koszty opakowania, ubezpieczenia za czas przewozu oraz wszelkie koszty transportu lub przesłania.

5.       Strony postanawiają, iş terminy dostaw towaru będą wyznaczane kaşdorazowo przez Zamawiającego w zaleşności od okoliczności, o których mowa w ust. 1. Maksymalny czas realizacji zamówienia nie moşe przekroczyć 14  dni roboczych od dnia złoşenia zamówienia. Maksymalny czas realizacji pilnego zamówienia, wynikającego z nagłej, nie dającej się przewidzieć wcześniej potrzeby Zamawiającego, nie moşe przekroczyć ‌‌‌‌dni roboczych od dnia złoşenia zamówienia. Informację o pilnej potrzebie Zamawiający zobowiązany jest umieścić w uwagach zamówienia poprzez adnotację „pilne”. Jeşeli dostawa wypada w dniu wolnym od pracy lub poza godzinami pracy magazynu Zamawiającego, dostawa nastąpi w pierwszym dniu roboczym po wyznaczonym terminie. Dostawa będzie kaşdorazowo potwierdzana pisemnym protokołem zdawczo odbiorczym (dowodem dostawy) sporządzonym przez osoby upowaşnione przez strony, w trzech egzemplarzach, z których jeden otrzymuje Zamawiający, a dwa Wykonawca.

6.       Powiadomienia o zamówieniu i jego realizacji będą dokonywane poprzez pocztę elektroniczną na   adres e-mail: informatyka@jurasza.pl lub pisemnie.

7.         Wykonawca udziela Zamawiającemu gwarancji na towar, o którym mowa w § 1, na okres ‌‌. miesięcy.

8.         Wykonawca zobowiązany jest do przedłoşenia Zamawiającemu na kaşde jego wezwanie w trakcie trwania umowy atestów i świadectw rejestracji dotyczących przedmiotu zamówienia.

9.         Strony postanawiają, iş rozpoczęcie biegu okresu gwarancji następuje od dnia podpisania przez Zamawiającego bez zastrzeşeń protokołu zdawczo – odbiorczego określonego w § 2 ust. 5 umowy.

10.     Wykonawca gwarantuje, şe dostarczony w ramach realizacji przedmiotu niniejszej umowy towar jest fabrycznie nowy nieuşywany, kompletny oraz, şe do jego uruchomienia oraz stosowania zgodnie z przeznaczeniem nie jest wymagany zakup dodatkowych elementów i akcesoriów, a takşe gwarantuje, şe towar ani jego część składowa lub przynaleşna nie jest towarem rekondycjonowanym, powystawowym i nie był wcześniej wykorzystywany przez innego uşytkownika.

11.     Jeşeli warunki gwarancji tego wymagają, Wykonawca zobowiązuje się do zainstalowania
i konfiguracji towaru zgodnie ze wskazaniami Zamawiającego.

12.     Wraz ze towarem Wykonawca dostarczy Zamawiającemu instrukcję obsługi w języku polskim w wersji papierowej lub elektronicznej oraz kartę gwarancyjną w języku polskim w wersji papierowej.

13.     Wraz z towarem Wykonawca dostarczy Zamawiającemu oprogramowania systemowe i narzędziowe na nośnikach CD/DVD. Wykonawca zobowiązuje się równieş – w ramach wynagrodzenia naleşnego na podstawie umowy - do przekazania Zamawiającemu licencji na oprogramowanie, konieczne do uşywania towaru zgodnie z właściwościami i przeznaczeniem.

14.     Wykonawca będzie odpowiedzialny względem Zamawiającego za to, şe jest uprawniony do wprowadzenia do obrotu oprogramowania zainstalowanego na komputerach oraz za to, şe Zamawiający wskutek zawarcia umowy będzie upowaşniony do korzystania
z wszelkiego oprogramowania dostarczonego wraz z towarem. Wykonawca zwolni Zamawiającego z wszelkiej odpowiedzialności jaką mógłby ponieść Zamawiający w przypadku gdyby zapewnienia złoşone w zdaniu poprzedzającym nie były zgodne z prawdą.

15.     Wykonawca zobowiązany jest zapewnić poufność informacji dotyczących Zamawiającego uzyskanych i powierzonych w związku z realizacją niniejszej umowy i nie ujawniać tych informacji bez uprzedniej pisemnej pod rygorem niewaşności zgody Zamawiającego w czasie trwania niniejszej umowy, jak i po zakończeniu jej wykonywania, chyba şe przepisy szczególne przewidują dłuşszy okres ochrony informacji.

16.   Wykonawca oświadcza, iş zapoznał się i przyjmuje do stosowania: „Zasady środowiskowe dla firm zewnętrznych” stanowiące załącznik nr 1 do niniejszej umowy, „Zobowiązanie do zachowania poufności” stanowiące załącznik nr 2 do niniejszej umowy, „Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy dla firm zewnętrznych wymagania w zakresie bhp przy zakupach, zleceniach” stanowiące załącznik nr 3 do niniejszej umowy oraz „Umowa przetwarzania danych osobowych” stanowiące załącznik nr 4 do niniejszej umowy.

§ 3

1.       Całkowita wartość umowy stanowi kwotę ..............brutto (słownie zł: ‌‌‌‌‌‌‌.‌‌‌.‌‌).

2.       Wykonawca zobowiązuje się, iş ceny nie ulegną zmianie w okresie obowiązywania umowy (gwarancja stałości cen w okresie obowiązywania umowy), z zastrzeşeniem ust. 21-23 ponişej.

3.       W przypadku wprowadzenia przez uprawnione organy zmian cen urzędowych na towar objęty umową, strony postanawiają, iş będą rozliczać dostawy według cen urzędowych, jeşeli nie będą one wyşsze niş ceny określone w złoşonej ofercie.

4.       Strony dopuszczają obnişenie cen z przyczyn leşących po stronie producenta lub Wykonawcy (np. okresowe ceny promocyjne).

5.       Zamawiający dopuszcza moşliwość dostarczania przez Wykonawcę, po uprzednim wykazaniu przez Wykonawcę zajścia szczególnych okoliczności (np. wstrzymanie lub zakończenie produkcji) oraz wyraşeniu zgody przez Zamawiającego, odpowiedników produktów objętych umową, o parametrach nie gorszych niş produkty objęte umową, w cenach rynkowych nie wyşszych jednak niş ustalone w wyniku postępowania przetargowego po zakończeniu którego została zawarta niniejsza umowa.

6.       Zamawiający zastrzega sobie, w ramach przedmiotu umowy, prawo do şądania od Wykonawcy zwiększenia rozmiaru dostaw jednego asortymentu, kosztem odpowiedniego wartościowo zmniejszenia dostaw innego asortymentu (w stosunku do wielkości określonych w formularzu cenowym) przy niezmienionej całkowitej wartości przedmiotu umowy.

7.       Zamawiający przewiduje zmianę paragrafu 10 ust. 1 umowy, w ten sposób, şe okres obowiązywania umowy zostanie przedłuşony, z tym zastrzeşeniem, iş nie więcej niş o 1/4 pierwotnie określonego okresu obowiązywania umowy tylko i wyłącznie w związku z zaistnieniem okoliczności polegającej na przewidywanym niedostarczeniu Zamawiającemu towaru opisanego w § 1 o wartości określonej w umowie w terminie wskazanym w § 10 ust.

8.       Zamawiający nie ma obowiązku złoşenia zamówienia do pełnej wartości określonej ust. 1.

9.       W przypadku, gdy Wykonawca nie dostarczy przedmiotu umowy w terminach wskazanych w niniejszej umowie Zamawiający, niezaleşnie od prawa do şądania zapłaty kary umownej na podstawie paragrafu 5 umowy, zastrzega sobie prawo dokonania zakupu przedmiotu umowy od innego niş Wykonawca podmiotu, w ilości i asortymencie niezrealizowanej w terminie dostawy.

10.   Strony postanawiają, şe w przypadku określonym w ustępie poprzedzającym, koszt zakupu przedmiotu umowy u innego niş Wykonawca podmiotu jest uwzględniany w całkowitej wartości umowy określonej w ustępie 1 niniejszego paragrafu podmiotu.

11.   Strony postanawiają, iş niezaleşnie od prawa do şądania zapłaty kary umownej na podstawie paragrafu 5 umowy, Wykonawca w przypadku określonym w ustępie 8 niniejszego paragrafu zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Zamawiającego kary umownej odpowiadającej róşnicy kwoty z tytułu ceny brutto zapłaconej innemu podmiotowi w stosunku do kwoty którą Zamawiający byłby zobowiązany zapłacić z tytułu ceny brutto Wykonawcy na podstawie niniejszej umowy, w przypadku zrealizowania dostawy przedmiotu umowy w terminach określonych w umowie.

12.   Zamawiający zobowiązuje się do zapłaty ceny w terminie 60 dni od dnia wystawienia faktury  VAT zgodnie z warunkami niniejszej umowy. Wykonawca zobowiązuje się do wystawienia faktury VAT w ten sposób, iş faktura VAT będzie obejmować dostawy towaru w okresie 30 dni, który strony określają jako okres rozliczeniowy i zostanie wystawiona 30 dnia okresu rozliczeniowego i doręczona do siedziby Zamawiającego.

13.   Podstawę do wystawienia faktury VAT obejmującej dany okres rozliczeniowy  stanowią oryginały protokołów zdawczo - odbiorczych (dowodów dostawy) potwierdzających dostawy w danym okresie rozliczeniowym, którego dotyczy faktura VAT, które to protokoły zostaną załączone do faktury VAT.

14.   Wykonawca na kaşdym dokumencie zdawczo – odbiorczym, jednocześnie fakturze VAT zobowiązuje się do wpisywania numeru zamówienia.

15.   Zapłata naleşności będzie dokonywana przelewem na konto bankowe Wykonawcy podane na fakturze VAT.

16.    W przypadku faktur, w których kwota naleşności ogółem stanowi kwotę, o której mowa w art. 19 pkt 2 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców (tj. przekracza 15 000,00 zł lub równowartość tej kwoty), obejmujących dokonaną na rzecz podatnika dostawę towarów lub świadczenie usług, o których mowa w załączniku nr 15 do ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2019 r. poz. 1751 ze zm.) – faktura powinna zawierać wyrazy „mechanizm podzielonej płatności”, zgodnie z art. 106e ust. 1 pkt 18a ustawy o VAT.

17.    Za termin zapłaty strony uznają datę obciąşenia rachunku bankowego Zamawiającego.

18.   W przypadku opóźnienia w płatnościach ze strony Zamawiającego Wykonawcy przysługuje prawo naliczenia odsetek za opóźnienie w wysokości wynikającej z ustawy.

19.   W przypadku opóźnienia lub zwłoki w zapłacie ze strony Zamawiającego i naliczenia odsetek przez Wykonawcę strony postanawiają, şe zaliczenie dokonywanych przez Zamawiającego wpłat będzie dokonywane w pierwszej kolejności na naleşność główną (w pierwszej kolejności na najbardziej zaległą), a po jej zaspokojeniu na naleşności uboczne – odsetki, o ile Zamawiający nie wskaşe, iş wpłaty powinny być zaliczone inaczej.

20.   Wykonawca oświadcza, iş niniejsza umowa zostaje zawarta z poszanowaniem art. 230 Kodeksu spółek handlowych (dotyczy spółek z o.o.).

21.   Strony dopuszczają moşliwość zmiany wynagrodzenia Wykonawcy określonego w umowie w przypadku zmiany:

a)       stawki podatku od towarów i usług,

b)      wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę,

c)       zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne jeşeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę.

22.   Zmiana wynagrodzenia następuje na wniosek jednej ze stron. Do wniosku strona zobowiązuje się dołączyć uzasadnienie zmiany i jej zakresu, a druga strona moşe şądać przedstawienia dokumentów uzasadniających wnioskowaną zmianę i jej zakres.

23.   Zmiana wynagrodzenia wskutek okoliczności, o których mowa w ust. 21 następuje proporcjonalnie do zmiany kosztów wykonania zamówienia zaistniałej wskutek określonej okoliczności.

24.   Wszelkie świadczenia pienięşne powstałe na podstawie umów, wiąşących
Wykonawcę z Zamawiającym będą uiszczane tylko i wyłącznie bezpośrednio na
rzecz faktycznego dostawcy, którego przedmiot działalności obejmuje
wykonywanie czynności będących przyjętymi w umowie zobowiązaniami z tytułu
dostawy lub świadczenia usług.

25.    Wykonawca i jego pracownicy lub przedstawiciele są zobowiązani do przestrzegania ponişszych zasad:

• nie będą oferować, dokonywać, obiecywać, autoryzować ani akceptować jakichkolwiek płatności lub przekazywać şadnych korzyści majątkowych, w tym między innymi łapówek, bezpośrednio lub pośrednio, pracownikom i/lub współpracownikom Zamawiającego i/lub przedstawicielom Zamawiającego, urzędnikom państwowym, organom regulacyjnym ani nikomu innemu w celu wpływania, wywoływania bądź nagradzania działania, zaniechania lub wydania decyzji w celu zagwarantowania nieuzasadnionej korzyści lub uzyskania bądź zachowania źródła przychodów,

• będą stosować się do wszelkich regulacji antykorupcyjnych.

 

§ 4

1.       Reklamacja z tytułu jakości i ilości towaru składana będzie przez Zamawiającego faksem na numer _______________________, bądź telefonicznie na numer _______________________, lub pocztą elektroniczną na adres ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌.‌‌‌..

2.       Wykonawca zobowiązuje się załatwić reklamację w terminie nie dłuşszym niş 5 dni roboczych od daty jej złoşenia. W przypadku braku odpowiedzi Wykonawcy na reklamację w tym terminie, strony uznają, iş reklamacja jest traktowana jako zasadna. Za datę złoşenia reklamacji uwaşa się datę złoşenia reklamacji za pomocą faksu, o ile zostanie następnie potwierdzona listem poleconym.

3.       Strony postanawiają, iş w przypadku złoşenia przez Zamawiającego w okresie obowiązywania umowy trzech uzasadnionych reklamacji, Zamawiający jest uprawniony do rozwiązania niniejszej umowy ze skutkiem natychmiastowym.

 

§ 5

1.       W przypadku opóźnienia w dostawie towaru ponad termin ustalony w § 2 ust. 5 umowy, a takşe dostarczenia towaru niezgodnego z postanowieniami niniejszej umowy, w tym niezgodnego ze złoşonym zamówieniem albo w przypadku opóźnienia w załatwieniu reklamacji ponad termin określony w § 4 ust. 2 umowy, Wykonawca zobowiązuje się do zapłaty kar umownych w wysokości 1% wartości opóźnionego, nie dostarczonego, niezgodnego lub reklamowanego towaru za kaşdy dzień opóźnienia, niezaleşnie od uprawnień Zamawiającego określonych w § 8 umowy.

2.       Podstawę do ustalenia wysokości kary umownej stanowi wartość brutto opóźnionego, niedostarczonego, niezgodnego lub reklamowanego towaru.

3.       Zamawiający zastrzega sobie prawo do dochodzenia odszkodowania uzupełniającego ponad wysokość zastrzeşonych kar umownych, do górnej granicy wysokości rzeczywiście poniesionej szkody, na zasadach określonych w Kodeksie cywilnym.

 

§ 6

Strony postanawiają, iş Wykonawca będzie realizować jedynie zamówienia złoşone przez uprawnionego pracownika Zamawiającego: mgr Macieja Pieczka, Arkadiusz Matczyński faksem na numer‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌.., lub drogą e-mail na adres‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌, bądź innej osoby wskazanej przez Zamawiającego listownie, faksem lub drogą e-mail. Dostawa z naruszeniem powyşszego uprawnia Zamawiającego do rozwiązania niniejszej umowy ze skutkiem natychmiastowym oraz/lub şądania zapłaty kary umownej w wysokości równej wartości brutto towaru z tejşe dostawy. Zapis § 5 ust. 3 stosuje się odpowiednio.

 

§ 7

1.       W razie zaistnienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, şe wykonanie umowy nie leşy w interesie publicznym, czego nie moşna było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, lub dalsze wykonywanie umowy moşe zagrozić istotnemu interesowi bezpieczeństwa państwa lub bezpieczeństwu publicznemu, Zamawiający moşe odstąpić od umowy w terminie 30 dni od dnia powzięcia wiadomości o tych okolicznościach.

2.       W takim przypadku Wykonawcy przysługuje jedynie wynagrodzenie za zrealizowaną, zgodnie z postanowieniami niniejszej umowy, część dostaw.

3.       Wykonawcy przysługuje prawo odstąpienia od umowy wyłącznie w przypadku, gdy Zamawiający zawiadomi, iş wobec zaistnienia nieprzewidzianych okoliczności nie będzie mógł spełnić swoich zobowiązań umownych wobec Wykonawcy.

4.       Odstąpienie od umowy zostanie sporządzone w formie pisemnej pod rygorem niewaşności takiego oświadczenia i będzie zawierać uzasadnienie.

 

§ 8

1.       Zamawiającemu przysługuje prawo rozwiązania umowy ze skutkiem natychmiastowym, w przypadku:

a.       gdy zmiana umowy została dokonana z naruszeniem art. 144 ust. 1-1b, 1d i 1e Prawa zamówień publicznych;

b.       gdy Wykonawca w chwili zawarcia umowy podlegał wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 Prawa zamówień publicznych;

c.       gdy wszczęto postępowanie zmierzające do likwidacji Wykonawcy,

d.       gdy Wykonawca dopuszcza się niewykonania lub nienaleşytego wykonania umowy, w szczególności w przypadku powtarzającego się opóźnienia w wykonaniu zamówienia albo, jeśli narusza zobowiązania przyjęte na podstawie § 9 niniejszej umowy

e.       wskazanym w § 4 ust. 3.

2.       Oświadczenie o rozwiązaniu umowy zostanie sporządzone w formie pisemnej pod rygorem niewaşności i będzie wskazywać przyczynę.

3.       W przypadku rozwiązania umowy w okolicznościach określonych w ust. 1 lit. d niniejszego paragrafu Zamawiający ma prawo do şądania zapłaty od Wykonawcy kary umownej w wysokości 10% całkowitej wartości umowy określonej w § 3 ust. 1. Zamawiający moşe şądać zapłaty kary umownej w wysokości określonej w zdaniu poprzedzającym niniejszego ustępu, w przypadku naruszenia przez Wykonawcę zobowiązań przyjętych na podstawie § 9 umowy, niezaleşnie od tego czy skorzysta z prawa do rozwiązania umowy.

4.       W przypadku rozwiązania umowy w okolicznościach wskazanych w ust. 1, Wykonawca moşe şądać wyłącznie wynagrodzenia naleşnego z tytułu wykonanej części umowy.

 

§ 9

Wykonawca zobowiązuje się, şe bez zgody Zamawiającego wyraşonej w formie pisemnej pod rygorem niewaşności:

a)    nie dokona cesji wierzytelności wynikających lub związanych z realizacją umowy;

b)    nie udzieli pełnomocnictwa do dochodzenia wierzytelności wynikających lub związanych z realizacją umowy na drodze sądowej lub pozasądowej, za wyjątkiem pełnomocnictwa dla radcy prawnego lub adwokata;

c)    nie zawrze umowy poręczenia dotyczącej wierzytelności wynikających lub związanych z realizacją niniejszej umowy.

§ 10

1.       Umowa została zawarta na czas określony od dnia .................. do dnia .................. z zastrzeşeniem ustępu 2, niniejszego paragrafu.

2.       Umowa wygasa w przypadku dostarczenia Zamawiającemu towaru opisanego w § 1 o wartości określonej w umowie.

3.       Ewentualne zmiany umowy będą sporządzone wyłącznie w formie pisemnego aneksu, pod rygorem niewaşności tych zmian.

4.       Zamawiający przewiduje zmianę § 10 ust. 1 umowy, w ten sposób, şe okres obowiązywania umowy zostanie przedłuşony, z tym zastrzeşeniem, iş nie więcej niş o ¼ pierwotnie określonego okresu obowiązywania umowy tylko i wyłącznie w związku z zaistnieniem okoliczności polegającej na przewidywanym niedostarczeniu Zamawiającemu towaru opisanego w § 1 o wartości określonej w umowie w terminie wskazanym w ust. 1.

5.       Załączniki do umowy (Zasady środowiskowe dla firm zewnętrznych, zobowiązanie do zachowania poufności „zasady bezpieczeństwa i higieny pracy dla firm zewnętrznych wymagania w zakresie bhp przy zakupach, zleceniach, umowa powierzenia oraz formularz cenowy z oferty przetargowej Wykonawcy) stanowią jej integralną część.

§ 11

1.       Strony postanawiają, şe w okresie obowiązywania gwarancji Wykonawca świadczy w ramach wynagrodzenia naleşnego na podstawie umowy naprawy gwarancyjne towaru i usługi serwisowe wraz z koniecznym transportem towaru i wymianą części.

2.       Jeşeli w wykonaniu swoich obowiązków z tytułu gwarancji Wykonawca dostarczył Zamawiającemu zamiast towaru wadliwego towar nowy, wolny od wad albo dokonał istotnych napraw towaru objętego gwarancją, termin gwarancji biegnie na nowo od chwili dostarczenia towaru wolnego od wad lub zwrócenia towaru naprawionego. Jeşeli Wykonawca wymienił część towaru (podzespół, moduł itp.), przepis powyşszy stosuje się odpowiednio do części wymienionej.

3.       W innych wypadkach niş określone w ust. 2 niniejszego paragrafu, termin gwarancji ulega przedłuşeniu o czas, w ciągu którego wskutek wady towaru objętego gwarancją Zamawiający nie mógł z niego korzystać.

4.       Strony postanawiają, şe Wykonawca zobowiązuje się do realizacji czynności naprawy gwarancyjnej i usługi serwisowej towarów w terminach: w przypadku napraw gwarancyjnych nie później niş 5 dni, od dnia zawiadomienia o którym mowa w ustępie 6 niniejszego paragrafu, w przypadku usług serwisowych nie później niş 5 dni od dnia zaistnienia potrzeby wykonania usług serwisowych lub 5 dni od dnia zawiadomienia przez Zamawiającego – w tym przypadku postanowienia ust. 6 niniejszego paragrafu mają odpowiednie zastosowanie.

5.       W razie braku moşliwości dotrzymania terminu, o którym mowa w ust. 4 niniejszego paragrafu Wykonawca zobowiązuje się do niezwłocznego postawienia do dyspozycji Zamawiającego na czas przedłuşającej się naprawy towaru zastępczego posiadającego co najmniej takie same parametry jakie posiada towar będący przedmiotem niniejszej umowy. Wszelkie koszty w powyşszym zakresie obciąşają Wykonawcę.

6.       W przypadku stwierdzenia wad w dostarczonym towarze w okresie gwarancji, Zamawiający wyśle Wykonawcy zawiadomienie wraz z protokołem stwierdzającym wady na dres poczty elektronicznej ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

7.       W przypadku braku moşliwości usunięcia wady towaru lub trzykrotnej naprawy tej samej usterki Wykonawca zobowiązuje się do wymiany reklamowanego towaru na nowy wolny od wad w terminie do 14 dni od dnia otrzymania zawiadomienia, o którym mowa w ust. 6 niniejszego paragrafu. W przypadku uchybienia terminowi, o którym mowa w zdaniu poprzednim Zamawiający wezwie Wykonawcę do realizacji jego obowiązków w terminie 7 dni. Bezskuteczny upływ wyznaczonego terminu uprawnia Zamawiającego do odstąpienia od umowy w terminie 30 dni.  W przypadku, o którym mowa w zdaniu poprzednim Zamawiający  uprawniony jest do naliczenia Wykonawcy  kary umownej w wysokości  10 % kwoty brutto, o której mowa w § 3 ust. 1 niniejszej umowy. W przypadku gdy szkoda przekraczać będzie wartość zastrzeşonej kary umownej, Zamawiający zastrzega sobie prawo dochodzenia odszkodowania przenoszącego wysokość zastrzeşonej kary umownej, na zasadach ogólnych.

8.       W przypadku awarii nośników danych (dyski, karty pamięci itp.) nośniki pozostają własnością Zamawiającego.

9.       Strony ustalają, şe w ramach gwarancji w zakresie oprogramowania Wykonawca jest odpowiedzialny względem Zamawiającego za wszelkie wady fizyczne
(w szczególności niezgodność oprogramowania z opisem przedmiotu zamówienia) i prawne oprogramowania w tym równieş za ewentualne roszczenia osób trzecich wynikające z naruszenia wskazanych w ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

 

§ 12

Właściwymi do rozpoznania sporu są sądy powszechne właściwe miejscowo dla siedziby Zamawiającego.

 

 

 

 

 

 

§ 13

W sprawach nie uregulowanych niniejszą umową stosuje się przepisy Ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r., poz. 1843 ze zm.) oraz Kodeksu Cywilnego.

 

 

§ 14

Umowę sporządzono w trzech jednobrzmiących egzemplarzach, dwa egzemplarze dla Zamawiającego i jeden dla Wykonawcy.

 

 

                                ZAMAWIAJĄCY                                                                                             WYKONAWCA

 

                DYREKTOR

Szpitala Uniwersyteckiego nr 1

im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy

 

 

dr n. o zdr. inş. Jacek Kryś                                                                    ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌..

 

 

      GŁÓWNY KSIĘGOWY

             Szpitala Uniwersyteckiego nr 1

             im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy

 

 

                 mgr Ewa Skonieczna

 

                                                                                                                                                            

 

KIEROWNIK

Działu Logistyki i Zamówień Publicznych

 

 

mgr Małgorzata Ptasznik-Rudnicka


 

Załącznik nr 1

do umowy

ZASADY ŚRODOWISKOWE DLA FIRM ZEWNĘTRZNYCH

 

 

  1. Wykonawca/Usługodawca/Dostawca* związany/ nie  związany*  umową ze Szpitalem odpowiedzialny jest za przestrzeganie na terenie Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy, aktualnie obowiązujących przepisów prawnych w zakresie ochrony środowiska oraz wymagań określonych w systemie zarządzania środowiskiem wg ISO 14001.

 

  1. Wykonawca/Usługodawca/Dostawca* w razie wytwarzania odpadów, jest zobowiązany do postępowania określonego zgodnie z aktualnie obowiązującymi aktami prawnymi.

 

  1. Wykonawca/Usługodawca* zobowiązany jest przed rozpoczęciem prac remontowo-budowlanych /modernizacyjnych* do ustawienia oznakowanego kontenera z koniecznością jego opróşniania po kaşdym zapełnieniu na koszt własny.

 

  1. Na terenie Szpitala Wykonawcy nie wolno:

·            spalać odpadów;

·         wrzucać wytworzonych odpadów do kontenera Zleceniodawcy (chyba, şe umowa stanowi inaczej);

         składować odpadów bezpośrednio na ziemi powstających w wyniku świadczenia usług, które mogłyby powodować skaşenie gruntu, wody lub powietrza;

         myć pojazdów i sprzętu;

         przechowywać zapasów paliwa i tankować pojazdów;

         wylewać jakichkolwiek substancji do kanalizacji lub do gleby;

         negatywnie oddziaływać na środowisko, stosując maszyny, czy narzędzia pracy emitujące                    do atmosfery ponadnormatywny poziom hałasu.

 

  1. Wykonawca w przypadku zniszczenia trawników i zadrzewień zobowiązany jest do przywrócenia ich stanu pierwotnego.

 

  1. Wykonawca/Usługodawca moşe składować niezbędne do wykonywania robót materiały, tylko                          w miejscach wyznaczonych i uzgodnionych z osobą nadzorującą prace ze strony szpitala.

 

  1. W przypadku wystąpienia sytuacji niebezpiecznej lub awarii środowiskowej, kaşdorazowo Wykonawca/Usługodawca/Dostawca zobowiązany jest przerwać pracę i natychmiast podjąć działania minimalizujące skaşenie środowiska oraz powiadomić o zdarzeniu osobę nadzorującą wykonanie umowy  z ramienia Szpitala oraz starszego specjalistę ds. ochrony środowiska tel. 52/585-41-84 lub kierownika Działu Utrzymania Infrastruktury tel. 52/ 585-41-49.

 

  1. Wykonawca/Usługodawca/Dostawca zobowiązany jest przeprowadzić szkolenie wśród podległych pracowników wykonujących usługę, w zakresie wymienionych powyşej zasad środowiskowych, przed przystąpieniem do prac.

 

  1. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości wynikających z powyşszych zasad środowiskowych naleşy kontaktować się ze starszym specjalistą ds. ochrony środowiska tel. 52/585-41-84.

* niepotrzebne skreślić

 

 

 

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌                                                                                 ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

           (pieczęć firmy )                                                                     (data i podpis wykonawcy/usługodawcy/dostawcy)

 

 

 

 

 

 

 

 

Załącznik nr 2

do umowy

ZOBOWIĄZANIE

DO ZACHOWANIA POUFNOŚCI

wykonującego zlecenie lub zadanie na rzecz Szpitala na podstawie umowy/zlecenia

 

‌‌‌‌‌‌‌.

(miejscowość, data)

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌..

(nazwa firmy, adres lub siedziba)

 

 

Zobowiązanie

 

Zobowiązuję się do zachowania tajemnicy w odniesieniu do danych i informacji uzyskanych w z związku z pracami realizowanymi na rzecz Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr A. Jurasza w Bydgoszczy, do których dostęp jest uzasadniony w związku z realizacją zlecenia (zadania) na podstawie zlecenia/ umowy *) Nr SU/K/‌‌‌‌‌‌. z dnia ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌. r.

Przedmiotem zlecenia/umowy jest dostawa ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌..

Zakres informacji objętych tajemnicą określono w zleceniu/ umowie *).

 

Niniejsze zobowiązanie stanowi integralną część wyşej wymienionej umowy/ zlecenia *).

 

Przyjmuję do wiadomości, şe naruszenie przeze mnie tajemnicy w odniesieniu do informacji i danych stanowiących własność Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr A. Jurasza w Bydgoszczy będzie stanowić podstawę odpowiedzialności na zasadach określonych w powszechnie obowiązujących przepisach prawa.

 

W związku z realizowanym zleceniem zobowiązuje się:

 

nie kopiować oraz w şadnej innej formie nie powielać danych udostępnionych na nośnikach papierowych lub elektronicznych,

 

nie przekazywać w formie ustanej ani elektronicznej informacji na temat realizowanej umowy/zlecenia stronom i osobom trzecim,

 

nie udostępniać w jakiejkolwiek formie, nawet do wglądu dokumentów i danych przekazanych w związku z realizowaną umową/zleceniem, niezaleşnie od rodzaju nośnika, na którym są one przechowywane

 

nie wykorzystywać danych dla własnych celów dla osiągnięcia jakiejkolwiek korzyści majątkowych lub osobistych, bez uzyskania pisemnej zgody upowaşnionego pracownika Szpitala.

 

*) niepotrzebne skreślić

 

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

czytelny podpis

 

(imię i nazwisko wykonawcy/osoby reprezentującej kontrahenta)


Załącznik nr 3

do umowy

 

 


ZASADY BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY DLA FIRM ZEWNĘTRZNYCH WYMAGANIA W ZAKRESIE BHP PRZY ZAKUPACH, ZLECENIACH


1.       Zasady BHP w szpitalu:

1)      Informacja o czynnikach szkodliwych, uciąşliwych dla zdrowia oraz o i innych zagroşeniach występujących w szpitalu, np.:

a)    czynniki fizyczne: pole elektromagnetyczne w.cz., promieniowanie jonizujące, promieniowanie laserowe, mikroklimat gorący, hałas, dźwiganie, transport pacjentów,

b)    czynniki chemiczne: anestetyki, tlenek etylenu, formaldehyd, formalina, środki dezynfekcyjne, ksyleny, cytostatyki,

c)    czynniki biologiczne: moşliwość zakaşenia wirusem WZW typu B, C, HIV/AIDS, koronawirusem SARS-CoV-2, wirusem grypy AH1N1, prątkiem gruźlicy i innymi drobnoustrojami,

d)    inne zagroşenia: praca zmianowa, w porze nocnej, praca na wysokości do 3 m., powyşej 3 m.,  praca przy monitorze ekranowym.

2)      Postępowanie w przypadku sytuacji zagraşających zdrowiu i şyciu pracowników: udzielić pierwszej pomocy oraz zadzwonić pod nr tel. wew. 4222 lub 052-585-4333,

3)      postępowanie w razie wystąpienia poşaru lub innych sytuacji nadzwyczajnych: uruchomić najblişszy ROP (ręczny ostrzegacz poşarowy), powiadomić Straş Poşarną (tel. 998 lub 112), powiadomić dyspozytora (tel. 7766), Inspektora p. poş. (tel. 667652249).

2.        Firma zewnętrzna/wykonawca:

1)      ponosi pełną odpowiedzialność za przestrzeganie obowiązujących w szpitalu przepisów BHP oraz higieny szpitalnej,

2)      prowadzi prace w sposób niezakłócający ciągłości udzielania świadczeń medycznych,

3)      powiadamia kierowników komórek organizacyjnych o prowadzonych pracach,

4)      zobowiązuje się do oznakowania miejsc prowadzenia prac oraz wydzielenia tych miejsc przez zastosowanie, np. taśm ostrzegawczych, tablic informacyjnych,

5)      ustala odpowiednie zasady organizacyjno-techniczne przed rozpoczęciem prac stwarzających zagroşenie dla pracowników, pacjentów.

3.        Firma zewnętrzna potwierdza, şe jej pracownicy:

1)      posiadają aktualne profilaktyczne badania lekarskie,

2)      odbyli szkolenia w zakresie BHP, szkolenia specjalistyczne, kwalifikacyjne i posiadają inne kompetencje do realizacji powierzonych zadań,

3)      zostali wyposaşeni w odzieş, obuwie robocze oraz środki ochrony indywidualnej,

4)      zostali zapoznani z oceną ryzyka zawodowego na wykonywanym stanowisku,

5)      zostali zapoznani z instrukcjami bezpiecznej obsługi wykorzystywanych urządzeń, kartami charakterystyki stosowanych substancji niebezpiecznych,

6)      zostali zapoznani z zasadami BHP w szpitalu (pkt.1).

4.        Dostawca towarów/usług zobowiązany jest zapewnić, aby:

1)      dostarczane wyroby, wyposaşenie, instalacje były bezpieczne dla pracowników, uwzględniały kryteria dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy, które zostały wskazane, np. w deklaracjach zgodności, certyfikatach, atestach, itp.,

2)      wyroby, usługi, spełniały wymogi polskich przepisów prawnych w zakresie BHP,

3)      materiały były dostarczane zgodnie z ich specyfikacjami,

4)      instalacje oddawane były do uşytku po upewnieniu się, şe działają tak jak je zaprojektowano,

5)      wszelkie informacje dotyczące uşytkowania, środków ostroşności lub innych środków ochrony były komunikowane i udostępniane pracownikom.

 

         Przedstawiciel firmy zewnętrznej                                                                                        DYREKTOR

           (dostawca towarów/usług)                                                                              Szpitala Uniwersyteckiego nr 1

                                                                                                                                    im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy

 

........................................................‌‌‌.                                                                            dr n. o zdr. inş. Jacek Kryś

                          (23.11.2020 r.  i podpis)                                                                                                             

                                                                                                                              Załącznik nr 4 do

wzoru Umowy

„ Zapewnienie bezpieczeństwa w relacjach z dostawcami”

 

Umowa o przetwarzanie danych osobowych

(zwana dalej „Umową”)

 

została zawarta w dniu ‌‌..2020 roku w ‌‌‌. pomiędzy:

 

 

Szpitalem Uniwersyteckim nr1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy, ul. M. Skłodowskiej-Curie 9, 85-094 Bydgoszcz wpisanym do Krajowego Rejestru Sądowego – rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej prowadzonego przez XIII Wydział Gospodarczy – Krajowy Rejestr Sądowy Sądu Rejonowego w Bydgoszczy pod nr 0000003581 NIP: 554-22-31-069, REGON: 001126074 reprezentowanym przez:

dr n. o zdr. inş. Jacka Kryś

zwanym w  dalszej części „Zleceniodawcą”

 

a   ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌. z siedzibą w , wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy ‌‌‌ Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem KRS ‌‌.., REGON ‌‌‌., NIP ‌‌‌‌., reprezentowaną przez ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌...

zwanym w  dalszej części „Zleceniobiorcą",

 

zwanymi  łącznie „Stronami", a kaşda z osobna „Stroną”

 

Preambuła

 

Strony łączy umowa Nr ‌‌ z dnia ‌.., której przedmiotem jest  (wpisać cel umowy oraz kategorię osób, których umowa dotyczy)

§ 1

Uşyte w  Umowie określenia oznaczają:

 

  1. RODO - rozporządzenie UE 2016/679 wydane przez Parlament Europejski oraz Radę Europejską dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych oraz wolnym przepływem takich danych, oraz uchylające Dyrektywę 95/46/EC,
  2. PUODO – Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

 

§ 2

  1. Zleceniodawca oświadcza, şe jako administrator danych osobowych, jest upowaşniony do przetwarzania danych osobowych pacjentów ( innych osób np. pracowników), w zakresie niezbędnym dla umoşliwienia Zleceniobiorcy świadczenia usług objętych umową.
  2. Zleceniodawca powierza Zleceniobiorcy dane osobowe do przetwarzania, na zasadach i w celu określonym w Umowie.
  3. Zleceniobiorca zobowiązuje się przetwarzać powierzone mu dane osobowe zgodnie z Umową, RODO oraz innymi przepisami prawa, które chronią prawa osób, których dotyczą.
  4. Zleceniobiorca będzie przetwarzał powierzone mu na podstawie Umowy dane  zwykłe tj, imię nazwisko, PESEL, adres, numer telefonu, adres email, oraz dane szczególne  tj.: dane o stanie zdrowia.
  5. Powierzone przez Zleceniodawcę dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu realizacji łączącej Strony umowy, o której mowa w preambule.

 

§ 3

  1. Zleceniobiorca oświadcza, şe:

a)       zna przepisy RODO z dnia 27 kwietnia 2016r. i zobowiązuje się do przetwarzania powierzonych mu danych osobowych zgodnie z tymi przepisami. W szczególności do obowiązków tych naleşy stworzenie i stosowanie przy przetwarzaniu danych odpowiednich procedur i zabezpieczeń technicznych wymaganych przepisami prawa;

b)        jego pracownicy, upowaşnieni przedstawiciele oraz podwykonawcy zobowiązani zostali do zapewnienia poufności danych osobowych, nawet po zakończeniu zatrudnienia lub kontraktu na wykonanie zadania;

c)       uwzględniając stan wiedzy technicznej, koszt wdraşania oraz charakter, zakres, kontekst i cele przetwarzania powierzonych danych osobowych oraz ryzyko naruszenia praw lub wolności osób fizycznych o róşnym prawdopodobieństwie wystąpienia i wadze zagroşenia, aby zapewnić stopień bezpieczeństwa danych odpowiadający temu ryzyku, wdroşy od 25 maja 2018 r. odpowiednie środki techniczne i organizacyjne, wymagane przez Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych lub wymagane przez inne regulacje, które mogą w przyszłości zastąpić Ustawę, w tym między innymi:

·          zastosuje pseudonimizację i szyfrowanie danych osobowych, jeśli będzie to niezbędne dla zachowania ich bezpieczeństwa;

·         zapewni zdolność do ciągłego zachowania poufności, integralności, dostępności i odporności systemów i usług przetwarzania;

·         zapewni zdolność do szybkiego przywrócenia dostępności danych osobowych i dostępu do nich w razie incydentu fizycznego lub technicznego;

·          będzie przeprowadzał regularne testowanie, mierzenie i ocenianie skuteczności środków technicznych i organizacyjnych mających zapewnić bezpieczeństwo przetwarzania;

·          podejmie działania, mające na celu zapewnienie, by kaşda osoba fizyczna działająca z upowaşnienia Zleceniobiorcy, która ma dostęp do danych osobowych, przetwarzała je wyłącznie na polecenie Zleceniodawcy, chyba şe wymaga tego od niej prawo Unii lub prawo państwa członkowskiego.

d)       wszyscy jego pracownicy, mający dostęp do powierzonych danych osobowych i zostali przeszkoleni odnośnie przepisów i zasad dotyczących przetwarzania danych osobowych, w szczególności, Ustawy i Rozporządzenia, oraz odpowiedzialności karnej i cywilnej za ich nie przestrzeganie oraz şe osoby te mają stosowne pisemne upowaşnienie do przetwarzania danych osobowych.

§4

1.Zleceniobiorca oświadcza, şe:

a)       przetwarzać będzie dane osobowe pacjentów (lub innych osób) wyłącznie w sposób zgodny z prawem, w zakresie określonym w Umowie, wyłącznie na udokumentowane polecenie Zleceniodawcy – chyba şe przetwarzanie następować będzie w wykonaniu obowiązku nałoşonego przepisami prawa. W takim przypadku przed rozpoczęciem przetwarzania Zleceniobiorca poinformuje Zleceniodawcę o tym obowiązku i wskaşe jego podstawę prawną;

b)       zapewni, aby osoby upowaşnione do przetwarzania danych osobowych zobowiązały się do nieujawniania i nieudostępniania danych osobowych jakimkolwiek osobom trzecim i przestrzegania wewnętrznych procedur przetwarzania danych przyjętych przez Zleceniodawcę;

c)       przez cały czas trwania umowy stosować będzie właściwe środki techniczne i organizacyjne o których mowa w §3;

d)       umoşliwiać będzie Zleceniodawcy  lub audytorowi upowaşnionemu przez Zleceniodawcę przeprowadzanie audytów i inspekcji w celu:

                                                         i.            weryfikacji sposobu realizacji usług określonych w Umowie;

                                                       ii.             udowodnienia przez Zleceniobiorcę spełnienia obowiązków określonych w RODO;

e)       nie będzie udostępniał, przekazywał lub powierzał przetwarzania danych osobowych osobom trzecim bez uzyskania pisemnej zgody od Zleceniodawcy; jeşeli Zleceniobiorca powierzy dane osobowe do przetwarzania podwykonawcom, Zleceniobiorca zawrze z podwykonawcą umowę powierzenia przetwarzania danych nakładającą na tego podwykonawcę, te same obowiązki ochrony danych jak w niniejszej umowie, w szczególności obowiązek zapewnienia wystarczających gwarancji wdroşenia odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych, by przetwarzanie odpowiadało wymogom prawa; jeşeli podwykonawca nie wywiąşe się ze spoczywających na nim obowiązków ochrony danych, pełna odpowiedzialność wobec Zleceniodawcy za wypełnienie obowiązków tego podwykonawcy spoczywa na Zleceniobiorcy.

f)        nie będzie przetwarzać ani przesyłać danych osobowych poza terytorium Unii Europejskiej bez uprzedniej pisemnej zgody Zleceniodawcy;

g)       zobowiązuje się w miarę moşliwości pomagać Zleceniodawcy poprzez odpowiednie środki techniczne i organizacyjne wywiązać się z obowiązku odpowiadania na şądania osoby, której dane dotyczą, w zakresie wykonywania jej praw określonych w Rozdziale III RODO;

h)       zobowiązuje się, uwzględniając charakter przetwarzania oraz dostępne mu informacje, pomagać Zleceniodawcy  wywiązać się z obowiązków określonych w art. 32–36 RODO; W szczególności niezwłocznie, nie później jednak niş w ciągu 24 godzin od wystąpienia naruszenia,  Zleceniobiorca poinformuje Zleceniodawcę o jakichkolwiek naruszeniach ochrony danych osobowych powierzonych do przetwarzania przez Zleceniodawcę.

 

                                                 §5
                W terminie 7 dni od ustania obowiązywania umowy pisanej w preambule, zaleşnie od decyzji Zleceniodawcy, Zleceniobiorca usunie lub zwróci Zleceniodawcy, wszelkie dane osobowe oraz usunie wszelkie ich istniejące kopie, chyba şe przepisy prawa nakazywać będą przechowywanie danych osobowych. W takim wypadku Zleceniobiorca moşe przechowywać tylko te dane osobowe, których dotyczy przedmiotowy obowiązek prawny, i jedynie w sposób co najmniej zgodny z niniejszą Umową. Jeşeli trwałe usunięcie danych osobowych wymaga zniszczenia nośnika na którym się znajdują, nośnik taki powinien zostać zniszczony. Zleceniodawca wyraşa zgodę na przetwarzanie przez Zleceniobiorcę, po ustaniu obowiązywania niniejszej Umowy, takich danych osobowych, jakie mogą być niezbędne do wykazania prawidłowości wykonania usług wynikających z niniejszej Umowy przez Zleceniobiorcę, nie dłuşej jednak niş to stanowią  inne przepisy prawa.

 

§ 6

  1. Umowa rozwiązuje się automatycznie z chwilą rozwiązania umowy opisanej w preambule.
  2. Zleceniodawca moşe wypowiedzieć Umowę ze skutkiem natychmiastowym, w przypadku gdy:

a)       Zleceniobiorca przetwarza dane osobowe w sposób niezgodny z prawem,

b)       Zleceniobiorca mimo zobowiązania do usunięcia uchybień stwierdzonych podczas kontroli nie usunie ich w wyznaczonym terminie,

c)       Zleceniobiorca powierzył przetwarzanie danych osobowych innemu podmiotowi bez zgody Zleceniodawcy,

d)       przeciw Zleceniobiorcy zostało wszczęte przez PUODO postępowanie w związku z naruszeniem przepisów  ustawy o ochronie danych osobowych.

  1. Wszelkie zmiany Umowy powinny być dokonane w formie pisemnej pod rygorem niewaşności.
  2. Przeniesienie całości lub części praw lub obowiązków wynikających z Umowy na osobę trzecią wymaga uprzedniej zgody drugiej Strony udzielonej na piśmie pod rygorem niewaşności.
  3. W sprawach nieuregulowanych Umową zastosowanie mają odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego, Ustawy, RODO oraz inne przepisy powszechnie obowiązującego prawa.
  4. Sądem właściwym dla rozpatrzenia sporów wynikających z Umowy, będzie sąd właściwy dla siedziby Zleceniodawcy.
  5. Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla kaşdej ze stron

 

            ZLECENIODAWCA                                                                                                 ZLECENIOBIORCA

              DYREKTOR

Szpitala Uniwersyteckiego nr 1

im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy

 

 

dr n. o zdr. inş. Jacek Kryś                                                                                 ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌.

 

KIEROWNIK

Działu Logistyki i Zamówień Publicznych

                                                                             

 

                                                                                    mgr Małgorzata Ptasznik-Rudnicka