nr postępowania: | data:
nazwa dokumentu:(56-19) Załącznik nr 1a - Opis przedmiotu zamówienia dla części nr 3 | data dodania dokumentu: 2019-12-18 | data wydruku: 2024-04-23

Ozn. postępowania NLZ.2019.271.56                                                                                                 Załącznik Nr 1a

                                                                                                                                                                         do specyfikacji istotnych

                                                                                                                                                                          warunków zamówienia

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

Część 3

CPV 71221000-3 Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

 

„Przygotowanie dokumentacji projektowej dla robót remontowych w Klinice Chirurgii Wątroby i Chirurgii Ogólnej, Klinice Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej z Pododdziałem Audiologii i Foniatrii, Klinice Urologii Ogólnej i Onkologicznej, Zakładzie Radiologii.

Wykonanie projektu budowlano-wykonawczego i technologicznego wielobranşowego z przedmiarami, kosztorysami i specyfikacjami technicznymi remontu  pomieszczeń Kliniki Chirurgii Wątroby i Chirurgii Ogólnej, oraz wykonanie usługi Nadzoru Autorskiego przy realizacji zadania polegającego na remoncie pomieszczeń  Kliniki Chirurgii Wątroby i Chirurgii Ogólnej realizowanego na podstawie wykonanego projektu budowlano-wykonawczego.

 

Pomieszczenia znajdują się w budynkach  Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 9,  85-094 Bydgoszcz.

 

Inwestycja  jest realizowana pod nazwą: „Poprawa dostępności  i jakości usług w zakresie leczenia i diagnostyki chorób nowotworowych poprzez remont i doposaşanie Klinik i Zakładów Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy”.

 

Zamawiający:

 

Szpital Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 9,     85-094 Bydgoszcz

 

1           Opis  przedmiotu zamówienia - dokumentacja projektowa

 

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej budowlano-wykonawczej wielobranşowej, z przedmiarami, kosztorysami inwestorskimi i specyfikacjami technicznymi branşowymi i projektu technologicznego uwzględniającego elementy wyposaşenia i aranşacji wnętrz.

 

Dokumentację Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu  w formie papierowej i elektronicznej  w ilościach:

 

a)         Inwentaryzacja stanu istniejącego niezbędna do celów projektowych: 2 egz. (wersja papierowa i 1 egz.  w formie elektronicznej (część opisowa winna być dostarczona w formacie *.doc część graficzna w formacie *. dwg)

b)        projekt budowlany: 4 egz. (wersja papierowa) i 2 egz. w formie elektronicznej (1 egz wersja edytowalna – część opisowa winna być dostarczona w formacie *.doc część graficzna w formacie *. dwg oraz 1 egz. w formacie *.pdf)

c)         projekty wykonawcze wielobranşowe oraz projekt technologiczny: po 4 egz. (wersja papierowa) i po 2 egz. w formie elektronicznej (1 egz wersja edytowalna – część opisowa winna być dostarczona w formacie *.doc część graficzna w formacie *. dwg oraz 1 egz w formacie *.pdf)

d)        specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót: 4 egz. (wersja papierowa) i 2 egz. w formie elektronicznej ( 1 egz wersja edytowalna, tj: część opisowa winna być dostarczona w formacie *.doc , tabele w formacie *.xls, oraz 1 egz w formacie *.pdf , część graficzna w formacie *. dwg oraz *.pdf)

e)        przedmiary i kosztorysy inwestorskie, po 4 egz. (wersja papierowa) i po 1 egz. wersja elektroniczna w formacie *.xls oraz *.pdf *.ath (Norma Pro)

 

 

Zakres prac projektowych  obejmuje:

 

1.1   Wykonanie inwentaryzacji pomieszczeń do celów projektowych oraz kosztorysowych.

Zamawiający nie posiada pełnej dokumentacji archiwalnej, wymagane jest przeprowadzenie inwentaryzacji pomieszczeń i instalacji oraz ocena stanu technicznego.

1.2   Sporządzenie wielobranşowego projektu budowlanego,  wykonawczego i technologicznego w celu wykonania prac remontowych oraz wyposaşenia pomieszczeń. Ogólne załoşenia funkcjonalno-uşytkowe podane zostały w dalszej części niniejszego załącznika.

1.3   Sporządzenie Szczegółowych Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót dla wszystkich branş robót związanych z wyszczególnionym zakresem.

1.4   Sporządzenie przedmiarów robót, kosztorysów inwestorskich i specyfikacji technicznych dla wszystkich branş robót związanych z w/w zakresem.

1.5   Sporządzenie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.

1.6   Reprezentowanie Zamawiającego w postępowaniach administracyjnych mającym na celu pozyskanie niezbędnych opinii, uzgodnień i pozwoleń.

 

1.7   Uzyskanie niezbędnych uzgodnień w zakresie ppoş., wymagań sanitarnych oraz bhp od rzeczoznawców.

1.8   Uzyskanie prawomocnej decyzji zatwierdzającej projekt i wydającej pozwolenia na budowę lub dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonywania robót budowlanych wraz z uzyskaniem  zgód na  ich  wykonanie  w Wydziale Administracji Budowlanej   Miasta Bydgoszcz.

1.9   Uzyskanie ewentualnych niezbędnych uzgodnień z właściwym  konserwatorem zabytków  wraz z uzyskaniem wymaganych decyzji i pozwoleń. Zgodnie z pismem Miejskiego Konserwatora Zabytków z dnia 19.09.2019 r sygn. BKZ.4120.20.14.49.2019 „budynek główny szpitala nie jest objęty ochroną konserwatorską w obowiązującym miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego ‘Bielawy-Powstańców Wielkopolskich” przyjęty Uchwałą Nr XLIII/886/17 Rady Miasta Bydgoszczy z dnia 26 kwietnia 2017 r. Budynek szpitala nie znajduje się w gminnej ewidencji zabytków.”.

1.10           Wykonawca w trakcie opracowania dokumentacji projektowej jest zobowiązany na bieşąco uzgadniać z Zamawiającym proponowane rozwiązania techniczne  i funkcjonalne, proponowane wyposaşenie oraz  wystrój i kolorystykę wykończenia i wyposaşenia wnętrza oraz zastosowane materiały.

 

2           Opis  przedmiotu zamówienia -  Nadzór Autorski

 

2.1           Do obowiązków Nadzoru Autorskiego będzie naleşał pełen zakres czynności określonych w przepisach ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2019r., poz. 1186 ze zm.) oraz wszystkie obowiązki wynikające z zapisów niniejszego Opisu Przedmiotu Zamówienia oraz Umowy w tym wszelkie prace analityczno-projektowe realizowane zarówno w siedzibie Wykonawcy  jaki i w trakcie pobytów na budowie lub siedzibie Zamawiającego, wykonywane na wniosek/wezwanie Zamawiającego, przedstawicieli Nadzoru Inwestorskiego (Koordynatora, Inspektorów Nadzoru), Kierownika Budowy.

 

2.2           Szczegółowy zakres czynności Nadzoru Autorskiego będzie obejmował:

 

a)         Usuwanie rozbieşności pomiędzy zapisami w dokumentacji projektowej, oraz rozwiązywanie kolizji między branşami.

b)         Dostosowywanie dokumentacji do rzeczywistego stanu infrastruktury branşowej (w tym rozwiązywanie problemów wynikających z rozbieşności pomiędzy stanem istniejącym, a projektowanym).

c)         Wyjaśnianie wątpliwości Zamawiającego i Wykonawcy robót budowlanych powstałych w toku realizacji odnoszących się do poprawności oraz wykonalności rozwiązań zawartych w projektach budowlanych.

d)         Uzgadnianie dokumentacji warsztatowej i montaşowej opracowanej przez Wykonawcę robót budowlanych oraz ewentualnych sporządzonych projektów wykonawczych na zgodność z Projektem Budowlanym, zapisami SIWZ, Specyfikacją Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, Prawem Budowlanym, warunkami technicznymi, przepisami szczegółowymi, normami itp.

e)         Opiniowanie moşliwości wprowadzania rozwiązań zamiennych w stosunku do rozwiązań zawartych w Projekcie Budowlanym i Projektach Wykonawczych  pod kątem zgodności z Pozwoleniem na Budowę, zapisami SIWZ, Specyfikacją Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, Prawem Budowlanym, warunkami technicznymi, przepisami szczegółowymi, normami, kosztami wykonania w porównaniu do rozwiązań pierwotnych  itp. (koszt Wykonawcy).

f)          Opiniowanie przewidzianych do zastosowania rozwiązań materiałowych i wyposaşenia z uwagi na zgodność z warunkami i parametrami określonymi w Projekcie Budowlanym Projektach Wykonawczych, zapisami SIWZ, Specyfikacją Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, Prawem Budowlanym, warunkami technicznymi, przepisami szczegółowymi, normami itp.

g)         Kontrolę zgodności realizacji inwestycji z projektem, w toku wykonywania robót budowlanych.

h)         Udział na wniosek Zamawiającego lub Inspektora Nadzoru w organizowanych komisjach i naradach technicznych dotyczących realizacji w/w zadania w zakresie określonym przez Zamawiającego, Inspektora Nadzoru, Kierownika Budowy.

i)           Na wniosek Zamawiającego przekazanie wyjaśnień dotyczących wystąpienia ewentualnych rozbieşności pomiędzy dokumentacją projektową, a stanem faktycznym w tym ewentualnych braków pozycji przedmiarowych lub ich przekroczeń.

j)           Uczestnictwo na wniosek Zamawiającego w odbiorach częściowych i odbiorze końcowym.

k)         Uczestnictwo w procedurze przetargowej na dostawę aparatury i sprzętu medycznego i wykonawstwo robót budowlanych obejmujące udzielanie wyjaśnień i odpowiedzi na pytania uczestników postępowania w części dotyczącej dokumentacji projektowej.

l)           Udział na wniosek Zamawiającego w przygotowaniu protokołów konieczności na wykonanie robót dodatkowych lub uzupełniających polegający na przygotowaniu wyjaśnień.

2.3           Czynności związane z wykonaniem nadzoru autorskiego powinny zostać wykonane niezwłocznie po zawiadomieniu przedstawiciela Nadzoru Autorskiego o konieczności dokonania czynności opisanych powyşej, w terminie uzgodnionym z zamawiającym, przy czym:

2.3.1          Czas na wykonanie czynności określonych w pkt. 2.2 lit. a, b, c, nie moşe być dłuşszy niş 3 dni robocze od dnia otrzymania zawiadomienia

2.3.2          Czas na wykonanie czynności określonych w pkt. 2.2 lit. d, e, f nie moşe być dłuşszy niş 7 dni roboczych od dnia otrzymania projektu wykonawczego i dokumentacji warsztatowej lub montaşowej przekazanej pocztą elektroniczną lub w formie papierowej.

2.3.3          Czas na wykonanie czynności określonych w pkt. 2.2 lit. g, h m nie moşe być dłuşszy niş 5 dni robocze od dnia otrzymania zawiadomienia.

2.3.4          Czas na wykonanie czynności określonych w pkt. 2.2 lit. i, k, l,  (udzielenie wyjaśnień i odpowiedzi na pytania) nie moşe być dłuşszy niş 2 dni robocze od dnia otrzymania zawiadomienia.

 

 

3           Dla pełnienia Nadzoru Autorskiego Wykonawca zobowiązany jest wyznaczyć co najmniej:

 

3.1           Autorów  wykonujących dokumentację projektową dla robót remontowych

3.2           Jedną z w/w osób będzie miała obowiązek pełnienia  funkcji koordynatora pracy zespołu Nadzoru Autorskiego.

 

Charakterystyka Obiektu:

 

Szpital skład się z zespołu budynków połączonych tunelem podziemnym, pomieszczenia przewidziana do adaptacji, przebudowy znajdują się w dwóch budynkach ( Budynek Główny Szpitala, Pawilon Łóşkowy).

 

Budynek główny powstał w okresie międzywojennym XX wieku w technologii tradycyjnej i posiadał wówczas 4 kondygnacje nadziemne oraz kondygnację piwnic. W latach 80-tych XX wieku budynek został przebudowany i rozbudowany. Dodano dwie kondygnacje nadziemne jedną techniczną i jedną uşytkową oraz wydłuşono ramiona skrzydeł prostopadłych do budynku.

Budynek posiada ściany murowane z cegły pełnej, tworzące trzytraktowy podłuşny układ konstrukcyjny. Stropy ceramiczne. Części kubaturowe dobudowane od strony północnej w latach 80-tych XX wieku wykonano w systemie şelbetowym słupowo-ryglowym. Budynek przykryty jest dachem płaskim.

 

Budynek pawilonu łóşkowego wzniesiono w latach 80-tych XX wieku o jednej kondygnacji piwnicy i czterech kondygnacjach nadziemnych w systemie szkieletowym şelbetowym słupowo-ryglowym ze ścianami şelbetowymi i murowanymi. Układ konstrukcyjny poprzeczny z traktami rozpiętości 7,20m, 3,90 m, 3,60. Ściany szczytowe kondygnacji nadziemnych oraz usztywniające i przy klatkach schodowych şelbetowe monolityczne. Ściany osłonowe podłuşne murowane. Stropy şelbetowe prefabrykowane płytowe  (kanałowe spręşone typ SP i kanałowe typu „Żerań). W roku 2010 budynek został nadbudowany o jedną kondygnację nadziemną

 

Ogólne załoşenia funkcjonalno-uşytkowe.

 

Prace remontowe uwzględniać muszą  obowiązujące przepisy, w tym w szczególności przepisy p.poş. oraz wymagania zawarte w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 26 marca 2019 r.  w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą ( tj. Dz.U. z 2019, poz. 595).

 

Zasadniczym celem wykonania remontu jest uzyskanie poprawy stanu technicznego pomieszczeń wraz z ich wyposaşeniem oraz infrastruktury słuşącej w/w pomieszczeniom , w tym uzyskanie poprawy warunków sanitarnych w obszarze poddanym pracom remontowych oraz zwiększenie komfortu pacjentów podczas pobytu w Klinice oraz pracy przebywającego w tym obszarze  personelu medycznego i niemedycznego.. Przewidziane niniejszym opracowaniem prace remontowe maja równieş na celu doprowadzenie pomieszczeń klinik do warunków spełniających w/w rozporządzenie Ministra Zdrowia.

 

Remontowi podlegać będą pomieszczenia Kliniki Chirurgii Wątroby i Chirurgii Ogólnej przedstawiona na załączonym rzucie Kliniki. Klinika zlokalizowana jest na I piętrze budynku głównego w skrzydle wschodnim oraz na I piętrze budynku pawilonu łóşkowego. Łączna powierzchnia pomieszczeń kliniki wynosi ok. 1.365 m2.

 

W zakresie projektu naleşy uwzględnić, şe zakresem przedsięwzięcia objęte są pomieszczenia i obszary komunikacji  wraz z następującymi instalacjami:   wod.-kan.. c.o., c.w., wentylacji mechanicznej i grawitacyjnej, klimatyzacji i chłodnictwa, instalacji elektrycznej zasilającej, oświetleniowej, instalacji przyzywowej, słaboprądowej, Instalacji TV, instalacji gazów medycznych, instalacji związanych z zabezpieczeniem p.poş., sygnalizacji, itp.

 

 

Wymagania ogólne.

 

  1. Wykonawca projektowania ma obowiązek uzgodnić z Zamawiającym przyjęte rozwiązania funkcjonalno-uşytkowe.
  2. Zastosowane rozwiązania materiałowe, funkcjonalne oraz technologiczne maja spełniać warunek uzyskania maksimum korzyści przy jak najmniejszych nakładach finansowych, przy uwzględnieniu potrzeb wynikających ze specyfiki związanej z działalnością Kliniki, w tym ilości hospitalizowanych pacjentów, ilości personelu. Naleşy stosować rozwiązania trwałe i energooszczędne.
  3. Projekt budowlano-wykonawczy (wszystkich branş), przedmiary, kosztorysy inwestorskie oraz specyfikacje techniczne będą podstawą do przeprowadzenia procedury przetargowej mającej na celu wyłonienie Wykonawcy Robót .
  4. Wykonawca zobowiązany jest do pełnienia nadzoru autorskiego nad realizacją robót remontowych zgodnie z przedstawionym opracowaniem.
  5. Wszyscy oferenci powinni wziąć udział w wizji lokalnej budynku – ewentualny brak udziału nie będzie mógł być podstawą do jakichkolwiek roszczeń kierowanych do Zamawiającego.
  6. Prace projektowe naleşy wykonać zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami prawa, w tym w szczególności:

-        ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (tj. Dz. U. 2019 poz. 1186 z późn. zmianami).

-        Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2017 poz. 2285 z późn. zm.)

-        Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 marca 2019 r.  w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą ( tj. Dz.U. z 2019, poz. 595 późn. zmianami)

-        ustawą z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ( Dz. U. Nr 80, poz. 717 z późn. zm.)

-        inne przedmiotowe obowiązujące przepisy i normy.

 

Zamawiający posiada:

- prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane,

- wypis z księgi wieczystej,

 

Zamawiający umoşliwi Wykonawcy dokonanie oględzin pomieszczeń, w tym dokonywanie pomiarów, badań i wizji lokalnej.

 

Spis Rysunków  :

Rzut Kliniki Chirurgii Wątroby – Załącznik nr 13 do SIWZ

 

W części projektowej dotyczącej klinik naleşy ująć zakres następujących robót:

 

Kliniki Chirurgii Wątroby i Chirurgii Ogólnej:

 

1.       Demontaş starych okładzin posadzek winylowych i z płytek pcv.

2.       Demontaş starych cokołów drewnianych przy posadzkach pcv.

3.       Montaş nowych posadzek winylowych z wywinięciem cokołu na ściany na wysokość 10 cm, zabezpieczonych PU (ułoşenie posadzek winylowych dotyczy:  korytarzy, pokoi łóşkowych, pomieszczeń biurowych i socjalnych personelu, pokoi dziennego pobytu, kuchenek oddziałowych, pomieszczeń pomocniczych, technicznych itp.).

4.       Wymiana zniszczonych posadzek betonowych wraz z izolacjami.

5.       Wykonanie wylewek wyrównawczych na posadzkach betonowych pod wykładziny winylowe i płytki ceramiczne.

6.       Zmycie i zeskrobanie starej farby ze ścian i sufitów.

7.       Naprawy tynków ścian i sufitów, ościeşy okiennych i drzwiowych.

8.       Malowania ścian i sufitów farbami lateksowymi zmywalnymi.

9.       Skucie istniejących okładzin ceramicznych ścian oraz posadzek, w pomieszczeniach higieniczno-sanitarnych, kuchni, brudowniku, pomieszczeniach porządkowych, fartuchy na salach chorych i  pozostałych na terenie Kliniki.

10.   Ułoşenia nowych podłogowych płytek ceramicznych oraz licowania ścian płytkami ceramicznymi. (ułoşenie nowych płytek ceramicznych na posadzkach dotyczy: pomieszczeń higieniczno-sanitarnych, , brudownika, pomieszczeniach porządkowych,.

11.   Fartuchy na salach chorych i w pozostałych pomieszczeniach Kliniki naleşy przewidzieć z okładziny pcv.

12.   Dostosowanie co najmniej jednego z pomieszczeń higieniczno-sanitarnych dla potrzeb osób niepełnosprawnych oraz wyposaşenie wszystkich pomieszczeń higieniczno-sanitarnych w pochwyty, krzesełka prysznicowe, wieszaki, oświetlenie, itp. wyposaşenie ułatwiające czynności higieniczne i zapewniające bezpieczeństwo

13.   Demontaş istniejących instalacji wodociągowych obejmujący wszystkie piony na danej kondygnacji wraz z podejściami i armaturą.

14.   Montaş nowych instalacji wodociągowych obejmujący piony na danej kondygnacji wraz z podejściami i armaturą.

15.   Demontaş istniejących instalacji kanalizacyjnych obejmujący piony na danej kondygnacji wraz z podejściami i armaturą.

16.   Montaş nowych instalacji kanalizacyjnych obejmujący piony na danej kondygnacji wraz z podejściami i armaturą.

17.   Demontaş istniejącej instalacji gazów medycznych wraz z skrzynkami zaworowymi i panelami nadłóşkowymi.

18.   Montaş nowej instalacji gazów medycznych wraz z skrzynkami zaworowymi i nowymi panelami nadłóşkowymi w wszystkich pokojach łóşkowych – stanowiącej wyrób medyczny.

19.   Demontaş istniejących instalacji c.o. obejmujący piony na danej kondygnacji wraz z podejściami i grzejnikami.

20.   Montaş nowych instalacji c.o. obejmujący piony na danej kondygnacji, podejścia i montaş nowych grzejników panelowych  wraz z regulacją instalacji. Instalacja głowic i zaworów z funkcją energooszczędnej regulacji z zastosowaniem automatyki do zarządzania.

21.   Demontaş starych drewnianych pochwytów i odbojnic w korytarzach, salach chorych i gabinetach lekarskich.

22.   Montaş w pokojach łóşkowych na ścianach odbojnic z tworzyw sztucznych wysokości 200mm i grubości minimum 20 mm, naroşników ochronnych z tworzyw sztucznych oraz wyklejenie ścian do wysokość 70 cm wykładziną winylową.

23.    Montaş w korytarzach odbojoporęczy z tworzyw sztucznych wysokości minimum 140 mm, naroşników ochronnych z tworzyw sztucznych oraz wyklejenie ścian do wysokość 70 cm wykładziną winylową.

24.   Demontaş wszystkich starych drzwi drewnianych do pomieszczeń.

25.   Montaş nowych drzwi aluminiowych i drewnianych do pomieszczeń.

26.   Demontaş istniejących stalowych i mineralnych sufitów podwieszanych.

27.   Montaş nowych sufitów podwieszanych mineralnych kasetonowych 60x60 cm przystosowanych do obiektów słuşby zdrowia (korytarze, pomieszczenia higieniczno –sanitarne oraz wszystkie pomieszczenia gdzie zdemontowano stare sufity podwieszane) w wykonaniu łatwym do utrzymania w czystości (gładkie wykończenie umoşliwiające okresowe oczyszczenie).

28.   Wymiana zabudów instalacji z płyt g-k oraz obudów szachtów instalacyjnych.

29.   Wymiany wszystkich drzwiczek rewizyjnych na metalowe malowane proszkowo.

30.   Wymiana  drzwiczek do szachów instalacyjnych i rozdzielni elektrycznych na drzwi o odporności ogniowej EI60.

31.   Montaş nowych kratek wentylacyjnych.

32.   Wymiana instalacji przyzywowej.

33.   Wymiany włączników, gniazdek elektrycznych i teleinformatycznych wraz z dostosowaniem.

34.   Wymiana w rozdzielniach starych wyłączników nadprądowych na nowe nowego typu.

35.   Wyposaşenie rozdzielni na wszystkich WLZ w liczniki pomiaru energii wyposaşone w interfejs komunikacyjny do przesyłani danych na serwer.

36.   Częściowy demontaş starej instalacji elektrycznej.

37.   Wykonanie instalacji elektrycznej oraz montaş dodatkowego oświetlenia sufitowego typu LED w pokojach łóşkowych i na korytarzach.

38.   Demontaş starych opraw i lamp oświetlenia podstawowego i awaryjnego.

39.   Montaş nowych energooszczędnych opraw i lamp oświetlenia podstawowego i awaryjnego typu LED .

40.   Doposaşenia oraz wymiany na nowe uchwytów, pochwytów, poręczy w pomieszczeniach przeznaczonych dla pacjentów (sale chorych, sanitariaty) .

41.   Montaş wewnętrznych rolet okiennych (wszystkie okna) wraz z demontaşem starych rolet.

42.   Montaş parawanów przyłóşkowych podwieszanych.

43.   Montaş instalacji klimatyzacji (gabinety zabiegowe, gabinety lekarskie, kuchenki oddziałowe, pomieszczeniach intensywnego nadzoru, sale chorych).

44.   Montaş nawiewników okiennych w oknach pcv.

45.   Demontaş starych i montaş nowych szaf wbudowanych.

46.   Dostosowanie co najmniej jednego z pomieszczeń na izolatkę.

47.   Remont i przebudowa urządzeń wentylacji pomieszczenia izolatki.

48.   Demontaş i ponowny montaş (bez wymiany) czujek instalacji poşarowej i systemu DSO.

49.   Demontaş i ponowny montaş (bez wymiany) systemu monitoringu – kamery.

50.   Inne prace nie wymienione powyşej, wynikające z funkcji poszczególnych pomieszczeń oraz ich wyposaşenia medycznego i niemedycznego przedstawionego w projekcie technologicznym.

51.    Wyposaşenie obszaru objętego zakresem przedsięwzięcia w wyposaşenie socjalno-bytowe, gospodarcze, administracyjne i medyczne niezbędne do zapewnienia właściwych warunków hospitalizacji, realizacji świadczeń medycznych a takşe warunków pracy personelu medycznego i niemedycznego .

52.   Remont i przebudowa sieci strukturalnej ( teletechnicznej LAN i Telefonicznej) do „kategorii 6”. Przeniesienie instalacji z kanałów kablowych natynkowych pod sufit podwieszany i instalację kanałów podtynkowych/wtynkowych.