nr postępowania: | data:
nazwa dokumentu:(109-20) Załącznik nr 6 do SIWZ_ Wzór umowy - cz_2 | data dodania dokumentu: 2020-12-10 | data wydruku: 2024-05-18

Ozn. postępowania NLZ.2020.271.109                                                                                                        Załącznik Nr 6

                                                                                                                                                              do specyfikacji istotnych

                                                                                                                                                                warunków zamówienia

                                                                 GŁÓWNE POSTANOWIENIA UMOWY

 

Oferta nr ‌

Część nr

2

 

                                                                                         UMOWA

                       Nr SU/K/NLZ-2/‌/‌../W

                        zawarta w dniu    ‌‌..r.

                       p o m i ę d z y:

 

Szpitalem Uniwersyteckim nr 1 im. dr A. Jurasza w Bydgoszczy (85-094), przy ul. M. Skłodowskiej – Curie 9, wpisanym do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej, prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000003581, mającym nadany NIP: 554-22-31-069 zwanym dalej “Zamawiającym”, reprezentowanym przez:

 

Dyrektora – dr. n. o zdr. inş. Jacek KRYŚ

 

a .................... , z siedzibą w .............. (..............), przy ul. .................................., wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w ...................., .... Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS ..................., NIP ‌‌‌‌‌ oraz REGON ‌‌‌‌‌‌.. zwaną dalej “Wykonawcą”, reprezentowaną przez:

 

.....................................................................................................................................................

 

Niniejsza umowa jest konsekwencją udzielonego zamówienia publicznego realizowanego na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z  2019 r. poz. 1843 ze zm.) oraz następstwem wyboru przez Zamawiającego najkorzystniejszej oferty w trybie przetargu nieograniczonego o znaku sprawy: NLZ.2020.271.109 ogłoszonego w Biuletynie Zamówień Publicznych pod nr 764904-N-2020  w dniu 10.12.2020 r.

§ 1

PRZEDMIOT UMOWY

  1. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania na rzecz Zamawiającego czynności polegających na wymianie kompletnej instalacji ciepła technologicznego przy centralach wentylacyjnych wraz z dostawą i wymianą kolektora w budynku C (wieşowiec) 10 piętro (wentylatorownia) w siedzibie Zamawiającego, zgodnie z warunkami i opisem przedmiotu zamówienia zawartymi w SIWZ w zakresie części 2.

2.      Wykonawca zobowiązuje się wykonywać czynności określone w ustępie poprzedzającym, będące przedmiotem umowy w sposób zapewniający minimalizację ich wpływu  na funkcjonowanie przedsiębiorstw Zamawiającego jako podmiotu leczniczego, w tym prowadzenie normalnej działalności, w szczególności w pomieszczeniach sąsiadujących z miejscami wykonywania zamówienia.

3.       Wykonawca oświadcza, şe posiada wiedzę fachową i dysponuje wszelkimi niezbędnymi informacjami związanymi z wykonaniem przedmiotu Umowy, a takşe, iş dysponuje odpowiednim personelem i odpowiednimi środkami gwarantującymi profesjonalną realizację Umowy. Wykonawca oświadcza i gwarantuje, iş przedmiot umowy wykona z najwyşszą starannością, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, wszelkimi mającymi zastosowanie normami jakościowymi i technicznymi oraz niniejszą umową.

4.       Wykonawca jest zobowiązany do wykonania i oddania przedmiotu niniejszej umowy Zamawiającemu w stanie nadającym się do uşytkowania zgodnie z właściwościami i przeznaczeniem, wykonanego zgodnie ze zobowiązaniami przyjętymi przez Wykonawcę na podstawie umowy.

5.       Wykonawca zobowiązuje się do ochrony przed uszkodzeniem lub zniszczeniem własności publicznej lub prywatnej, a w przypadku takiego uszkodzenia lub zniszczenia – Wykonawca na swój koszt zobowiązuje się dokonać naprawy lub ich odtworzenia, bądź zapłaty odszkodowania.

6.       Strony postanawiają, iş Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone osobom trzecim przez Wykonawcę bądź osoby, za pomocą których wykonuje on zobowiązania przyjęte na podstawie umowy.

7.       Strony postanawiają, iş Wykonawca jest uprawniony do wykonywania części zobowiązań przyjętych na podstawie niniejszej umowy za pomocą osób trzecich, za których działania i zaniechania ponosi odpowiedzialność jak za swoje własne.

8.       Strony postanawiają, şe Wykonawca (wraz z osobami trzecimi za pomocą których wykonuje zobowiązania przyjęte na podstawie umowy) z miejsca swojej siedziby do miejsca w którym będzie wykonywać zobowiązania przyjęte na podstawie umowy (równieş z powrotem) dotrze na własny koszt i ryzyko.

  1. Zamawiający wymaga od Wykonawcy, stosownie do art. 29 ust. 3a ustawy Pzp, aby osoby wykonujące w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia następujące czynności: montaşu i uruchomienia instalacji c.o. c.t., były zatrudnione na podstawie umowy o pracę w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2019 r., poz. 1040, z późn. zm).

10.   W trakcie realizacji zamówienia, kaşdorazowo na wezwanie Zamawiającego, we wskazanym w tym wezwaniu terminie – nie dłuşszym jednak niş 3 dni robocze – Wykonawca zobowiązany jest przedłoşyć Zamawiającemu ponişej wskazane dowody, zgodnie z treścią wezwania Zamawiającego:

1) oświadczenie Wykonawcy lub Podwykonawcy o zatrudnieniu na umowę o pracę osób wykonujących czynności, których dotyczy wezwanie Zamawiającego; Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złoşenia oświadczenia, wskazanie, şe objęte şądaniem Zamawiającego czynności wykonują osoby zatrudnione na umowę o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, imion i nazwisk tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złoşenia oświadczenia w imieniu Wykonawcy lub Podwykonawcy.

2) wykazu wszystkich pracowników Wykonawcy/Podwykonawcy, zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, którzy uczestniczą w realizacji niniejszego zamówienia. Wykaz winien zawierać co najmniej następujące informacje: imię i nazwisko, termin obowiązywania umowy o pracę (od dnia – do dnia), rodzaj/zakres wykonywanych czynności. Wykonawca zobowiązuje się zapewnić moşliwość weryfikacji toşsamości osób (pracowników) faktycznie wykonujących pracę.

11.   Naruszenie przez Wykonawcę lub jego podwykonawcę któregoś z powyşszych zobowiązań określonych w ustępie poprzedzającym niniejszego paragrafu - uprawnia Zamawiającego do odstąpienia od umowy (z winy Wykonawcy), po upływie dodatkowego  terminu wyznaczonego na usunięcie tych naruszeń. Niezłoşenie przez Wykonawcę w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie şądanych przez niego dowodów (dokumentów i oświadczeń) – traktowane będzie jako niespełnienie przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane czynności.

12.   Wykonawca zutylizuje na swój koszt zdemontowane elementy, wszystkie odpady, pozostałości, gruz, które powstały w wyniku wykonywanej usługi objętej przedmiotową umową.

13.   Wykonawca potwierdza, iş zapoznał się z: „Zasadami środowiskowymi dla firm zewnętrznych” obowiązującymi na terenie Zamawiającego, „Zobowiązaniem do zachowania poufności”, oraz „Zasady Bezpieczeństwa i  Higieny Pracy dla firm zewnętrznych  - Wymagania w zakresie BHP przy zakupach, zleceniach”, stanowiącymi załączniki do niniejszej umowy i zobowiązuje się ich przestrzegać.

14.   Strony zobowiązują się, şe ani Strony ani ich pracownicy lub przedstawiciele (i) nie będą oferować, dokonywać, obiecywać, autoryzować ani akceptować jakichkolwiek płatności lub przekazywać şadnych korzyści majątkowych, w tym między innymi łapówek, bezpośrednio lub pośrednio, urzędnikom państwowym, organom regulacyjnym ani nikomu innemu w celu wpływania, wywoływania bądź nagradzania działania, zaniechania lub wydania decyzji w celu zagwarantowania nieuzasadnionej korzyści lub uzyskania bądź zachowania źródła przychodów (ii) będą stosować się do wszelkich praw antykorupcyjnych i innych pokrewnych regulacji. Strony oraz ich pracownicy lub przedstawiciele nie będą dokonywać płatności ani ofiarować upominków osobom trzecim, w związku z wykonywaniem Umowy. Kaşda ze Stron jest zobowiązana do niezwłocznego powiadomienia drugiej Strony o naruszeniu postanowień niniejszego ustępu.

 

§ 2

TERMIN WYKONANIA PRZEDMIOTU UMOWY, WYNAGRODZENIE I SPOSÓB ZAPŁATY WYNAGRODZENIA

 

1.       Okres obowiązywania umowy wynosi 6 miesięcy od dnia jej zawarcia.

  1. Strony ustalają maksymalny czas realizacji zamówienia na 30 dni od dnia złoşenia zamówienia. Wykonanie przedmiotu umowy będzie potwierdzone pisemnym protokołem zdawczo-odbiorczym sporządzonym przez osoby upowaşnione przez strony, w trzech egzemplarzach, z których dwa otrzymuje Zamawiający, a jeden Wykonawca.
  2. Całkowita wartość umowy stanowi kwotę ‌‌‌‌‌‌.. brutto (słownie zł: ‌‌‌‌‌..).

4.       Wynagrodzenie Wykonawcy płatne będzie w terminie 60 dni od daty otrzymania przez Zamawiającego prawidłowo wystawionej faktury VAT z dołączonym protokołem odbioru prac, na rachunek bankowy Wykonawcy wskazany na fakturze.

5.       Faktury wystawiane będą maksymalnie raz w miesiącu. Fakturę moşna przesłać Zamawiającemu na adres e-mail: efaktury-kancelaria@jurasza.pl lub za pomocą platformy PEF dostępnej na stronie https://efaktura.gov.pl/ (numer indentyfikacyjny skrzynki odbiorczej Zamawiającego: PL5542231069)

  1. Rozliczenie między stronami dokonywane będzie na podstawie faktury wystawionej na podstawie protokołu odbioru podpisanego bez uwag przez upowaşnionych przedstawicieli stron, pod rygorem odesłania faktury VAT bez księgowania i odmowy zapłaty zobowiązania Zamawiającego na podstawie takiej faktury VAT, co Wykonawca uznaje i akceptuje i oświadcza,  şe nie będą mu przysługiwać w takiej sytuacji şadne roszczenia odszkodowawcze w stosunku do Zamawiającego.
  2. Zapłata naleşności dokonywana będzie przelewem na konto bankowe Wykonawcy podane na fakturze VAT, pod warunkiem, şe będzie to konto bankowe Wykonawcy umieszczone na tzw. Białej liście VAT (wykazie informacji o podatnikach VAT, prowadzonym przez Ministra Finansów). W przypadku wskazania na fakturze konta bankowego nie wskazanego na liście (jako konto Wykonawcy), Zamawiający jest upowaşniony do dokonania zapłaty na jedno konto wskazanych na liście.
  3. Za dzień płatności faktury VAT przyjmuje się datę obciąşenia rachunku bankowego Zamawiającego. Termin uwaşa się za zachowany, jeşeli obciąşenie rachunku bankowego Zamawiającego nastąpi najpóźniej w ostatnim dniu terminu płatności.

12.   W przypadku opóźnienia lub zwłoki w zapłacie ze strony Zamawiającego, Wykonawcy przysługuje prawo naliczenia odsetek za opóźnienie w transakcjach handlowych.

13.   W przypadku opóźnienia lub zwłoki w zapłacie ze strony Zamawiającego i naliczenia odsetek przez Wykonawcę strony postanawiają, şe zaliczenie dokonywanych przez Zamawiającego wpłat będzie dokonywane w pierwszej kolejności na naleşność główną (w pierwszej kolejności na najbardziej zaległą), a po jej zaspokojeniu na naleşności uboczne – odsetki, o ile Zamawiający nie wskaşe, iş wpłaty powinny być zaliczone inaczej.

14.   Wszelkie świadczenia pienięşne powstałe na podstawie umów, wiąşących Wykonawcę z Zamawiającym będą uiszczane tylko i wyłącznie bezpośrednio na rzecz faktycznego usługodawcy, którego przedmiot działalności obejmuje wykonywanie czynności będących przyjętymi w umowie zobowiązaniami z tytułu dostawy lub świadczenia usług.

15.   W przypadku faktur, w których kwota naleşności ogółem stanowi kwotę, o której mowa w art. 19 pkt 2 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców (tj. przekracza 15 000,00 zł lub równowartość tej kwoty), obejmujących dokonaną na rzecz podatnika dostawę towarów lub świadczenie usług, o których mowa w załączniku nr 15 do ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2019 r. poz. 1751 ze zm.) – faktura powinna zawierać wyrazy "mechanizm podzielonej płatności", zgodnie z art. 106e ust. 1 pkt 18a ustawy o VAT.

16.   Wykonawca oświadcza, iş niniejsza umowa zostaje zawarta z poszanowaniem art. 230 Kodeksu spółek handlowych (dotyczy spółek z o.o.).

 

§ 3

PRZEDSTAWICIELE STRON

 

  1. Wykonawca ustanawia osobę odpowiedzialną za kontakty w sprawach związanych z realizacją umowy w osobie ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌..tel. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌.
  2. Zamawiający ustanawia odpowiedzialną za kontakty w sprawach związanych z realizacją umowy w osobie  ............................................, tel. ......................,

 

 

§ 4

ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA WADY

 

  1. Wykonawca udziela pełnej 60 miesięcznej gwarancji na wykonane czynności instalacyjne i zainstalowane urządzenia w ramach niniejszej umowy, licząc od dnia podpisania bez uwag protokołu odbioru przez upowaşnionych przedstawicieli stron.
  2. Wykonawca wystawi Zamawiającemu dokument gwarancyjny, o treści zgodnej z SIWZ i umową na wykonany przedmiot umowy z datą odbioru. Dokument gwarancyjny będzie załącznikiem do protokołu odbioru usługi.
  3. Strony postanawiają iş Wykonawca ponosi odpowiedzialność z tytułu gwarancji za wady zmniejszające wartość uşytkową i/lub techniczną czynności instalacyjnych, dostarczonych części i zobowiązuje się do usuwania wad lub usterek ujawnionych w okresie gwarancji.
  4. Nieusunięcie przez Wykonawcę wad w określonym terminie, uprawnia Zamawiającego do powierzenia wykonania odpowiednich czynności osobom trzecim na koszt Wykonawcy bez utraty uprawnień wynikających z rękojmi czy gwarancji, po uprzednim pisemnym wezwaniu Wykonawcy do wykonania odpowiednich czynności i wyznaczenia terminu. W takim przypadku, niezaleşnie od pokrycia kosztów wykonania odpowiednich czynności, Zamawiający obciąşy Wykonawcę karą umowną w wysokości 1% całkowitej wartości umowy brutto, określonej w § 2 ust. 3 niniejszej umowy.
  5. W okresie gwarancji Wykonawca obowiązany jest do nieodpłatnego usuwania wad (w tym awarii, usterek, szkodzeń) ujawnionych w okresie gwarancji.
  6. O wykryciu wady w okresie gwarancji Zamawiający obowiązany jest zawiadomić Wykonawcę telefonicznie na nr ‌‌‌‌‌‌‌‌‌..‌‌.
  7. Czas reakcji serwisu gwarancyjnego Wykonawcy strony określają w ten sposób, iş wynosi on ‌‌(zgodnie z ofertą Wykonawcy)‌. godziny od momentu zgłoszenia wady przez Zamawiającego.
  8. Pod pojęciem czasu reakcji serwisu, o którym mowa w ustępie poprzedzającym, rozumieją czas jaki jest potrzebny na przybycie przedstawiciela Wykonawcy liczony od momentu zgłoszenia usterki do chwili przybycia do siedziby Zamawiającego w celu dokonania wizji lokalnej i zdiagnozowania wady lub usterki.
  9. Strony ustalają następujące terminy na usunięcie wad lub usterek w okresie gwarancji:

a. jeśli wada uniemoşliwia uşytkowanie z jakichkolwiek przyczyn faktycznych lub prawnych  – niezwłocznie, nie później niş w terminie 72 godzin od chwili zgłoszenia; w szczególnie uzasadnionych przypadkach strony mogą ustalić dłuşszy termin,

b. w pozostałych przypadkach, w terminie uzgodnionym w protokole spisanym przy udziale stron, lub, w przypadku braku porozumienia wyznaczonym przez Zamawiającego, który weźmie przy jego ustalaniu pod uwagę charakter wady; termin nie moşe być dłuşszy niş 7 dni roboczych od dnia zgłoszenia wady.

  1. Usunięcie wad zostanie potwierdzone pisemnym protokołem sporządzonym w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla kaşdej ze stron.
  2. Gwarancja nie obejmuje wad powstałych na skutek:

a. szkód wynikłych z winy uşytkownika,

b. siły wyşszej.

  1. Jeşeli dla ustalenia zaistnienia wad lub ich przyczyn niezbędne jest dokonanie prób, badań, odkryć lub ekspertyz, Zamawiający ma prawo zlecić dokonanie tych czynności na koszt Wykonawcy.
  2. Jeşeli Wykonawca nie usunie wskazanej wady w terminie określonym w umowie, Zamawiający ma prawo zlecić usunięcie takiej wady osobie trzeciej na koszt Wykonawcy. Wykonawca jest zobowiązany pokryć takie koszty w terminie 3 dni od dnia wezwania przez Zamawiającego.
  3. W okresie gwarancji Wykonawca i Zamawiający obowiązani są do pisemnego wzajemnego zawiadomienia w terminie 7 dni o:

a. zmianie siedziby lub nazwy,

b. wniosku o ogłoszeniu upadłości Wykonawcy, tak likwidacyjnej jak i z moşliwością zawarcia układu

c. ogłoszeniu likwidacji Wykonawcy,

d. zawieszeniu działalności Wykonawcy.

 

§ 5

KARY UMOWNE I POTRĄCENIA

 

  1. Zamawiający moşe şądać od Wykonawcy zapłaty kar umownych:

a. za opóźnienie w wykonaniu przedmiotu umowy w wysokości 0,1% całkowitej wartości umowy określonej w § 2 ust. 3 umowy, za kaşdy rozpoczęty dzień opóźnienia, liczony od dnia określonego w § 2 ust. 2 niniejszej umowy,

b. za opóźnienie w usunięciu wad stwierdzonych przy odbiorze, lub w okresie gwarancji w wysokości 0,5% całkowitej wartości umowy określonej w § 2 ust. 3 umowy, za kaşdy rozpoczęty dzień opóźnienia, liczony od dnia wyznaczonego na usunięcie wad do dnia odbioru usunięcia zgłoszonych wad,

c. za odstąpienie od umowy z przyczyn leşących po stronie Wykonawcy w wysokości 10% całkowitej wartości umowy określonej w §2 ust. 3 umowy,

d. 0,5% całkowitej wartości umowy określonej w § 2 ust. 3 umowy za kaşdy przypadek niewykonania lub nienaleşytego wykonania zobowiązania niepienięşnego, do którego Wykonawca był zobowiązany niniejszą umową. Oświadczenie Zamawiającego o nałoşeniu kary winno być wcześniej poprzedzone pisemnym wezwaniem do dopełnienia obowiązku wynikającego z niniejszej umowy z podaniem terminu na jego dopełnienie,

e. za kaşdą rozpoczętą godzinę opóźnienia powyşej czasu określonego w § 4 ust. 7 i 9 umowy, dotyczącą czasu reakcji serwisu, w wysokości 0,05% całkowitej wartości umowy określonej w § 2 ust. 3 umowy, do momentu przybycia przedstawiciela Wykonawcy do siedziby Zamawiającego,

  1. Niezaleşnie od kar umownych Wykonawca zobowiązuje się do zapłaty odszkodowania w rozmiarach przewyşszających wysokość kar określonych w umowie, za szkodę wyrządzoną wskutek niewykonania lub nienaleşytego wykonania umowy.

3.       Wykonawca wyraşa zgodę na potrącanie kar umownych z przysługującego mu wynagrodzenia na podstawie noty obciąşeniowej wystawionej przez Zamawiającego.

4.       Kary nałoşone przez organy państwowe za nieprzestrzeganie przepisów bhp, ppoş. i innych w zakresie prac objętych umową obciąşają Wykonawcę.

 

§ 6

UBEZPIECZENIA

1.       Wykonawca zobowiązuje przez cały okres trwania umowy posiadać ubezpieczenie z tytułu odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej, w szczególności zakres ubezpieczenia musi obejmować odpowiedzialność cywilną na kwotę nie mniejszą niş 500 000,00 zł za kaşde zdarzenie.

2.       Kopia polisy powinna zostać przekazania Zamawiającemu nie później niş w terminie 3 dni od zawarcia niniejszej umowy oraz kaşdorazowo w terminie 7 dni po zawarciu kolejnej umowy ubezpieczenia na kolejny okres pod rygorem naliczenia kary umownej, o której mowa w § 5 ust. 1 lit. d  umowy. Kopia powinna być potwierdzona za zgodność z oryginałem przez osobę upowaşnioną do reprezentowania i zaciągania zobowiązań w imieniu Wykonawcy.

3.       W przypadku nie odnowienia przez Wykonawcę w trakcie realizacji umowy polisy,  Zamawiający moşe  odstąpić od umowy  albo ubezpieczyć Wykonawcę na jego koszt. Koszty  poniesione na ubezpieczenie  Wykonawcy, Zamawiający potrąci z wynagrodzenia Wykonawcy. Odstąpienie od umowy z przyczyn, o których mowa w niniejszym ustępie, stanowi odstąpienie z przyczyn zawinionych przez Wykonawcę.

4.       Ewentualne szkody i roszczenia powstałe po stronie Zamawiającego, które przewyşszą wartość sumy ubezpieczenia wynikającej z treści polisy ubezpieczeniowej lub których nie obejmuje zakres odpowiedzialności wynikającej z polisy ubezpieczeniowej (w tym wartość franszyz, udziałów własnych), zostaną pokryte we własnym zakresie bezpośrednio przez Wykonawcę, na pierwsze wezwanie Zamawiającego.

 

§ 7

ODSTĄPIENIE OD UMOWY I ZMIANY W UMOWIE

 

1.    Zamawiający ma prawo odstąpienia od umowy w trybie natychmiastowym, w następujących przypadkach:

a) gdy zmiana umowy została dokonana z naruszeniem art. 144 ust. 1-1b, 1d i 1e Prawa zamówień publicznych;

b) gdy Wykonawca w chwili zawarcia umowy podlegał wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 Prawa zamówień publicznych;.

c) gdy wszczęto postępowanie zmierzające do likwidacji działalności Wykonawcy,

d) gdy Wykonawca dopuszcza się niewykonania lub nienaleşytego wykonania umowy, w szczególności w przypadku powtarzającego się opóźnienia w wykonaniu zamówienia albo, jeśli narusza zobowiązania przyjęte na podstawie § 8 ust. 1 niniejszej umowy

2.    W przypadkach określonych w ust. 1 pkt. d) Wykonawca moşe şądać zapłaty wynagrodzenia jedynie z tytułu wykonania części umowy do dnia odstąpienia od umowy.

3.       W przypadku rozwiązania umowy w okolicznościach określonych w ust. 1 lit. d niniejszego paragrafu Zamawiający ma prawo do şądania zapłaty od Wykonawcy kary umownej w wysokości 10% całkowitej wartości umowy określonej w § 2 ust. 3. Zamawiający moşe şądać zapłaty kary umownej w wysokości określonej w zdaniu poprzedzającym niniejszego ustępu, w przypadku naruszenia przez Wykonawcę zobowiązań przyjętych na podstawie § 9 ust. 1 umowy, niezaleşnie od tego czy skorzysta z prawa do rozwiązania umowy.

4.       W razie zaistnienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, şe wykonanie umowy nie leşy w interesie publicznym, czego nie moşna było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, lub dalsze wykonywanie umowy moşe zagrozić istotnemu interesowi bezpieczeństwa państwa lub bezpieczeństwu publicznemu, Zamawiający moşe odstąpić od umowy w terminie 30 dni od dnia powzięcia wiadomości o tych okolicznościach.

5.       W takim przypadku Wykonawcy przysługuje jedynie wynagrodzenie za zrealizowaną, zgodnie z postanowieniami niniejszej umowy, część usług.

6.       Wykonawcy przysługuje prawo odstąpienia od umowy wyłącznie w przypadku, gdy Zamawiający zawiadomi, iş wobec zaistnienia nieprzewidzianych okoliczności nie będzie mógł spełnić swoich zobowiązań umownych wobec Wykonawcy.

7.       Odstąpienie od umowy zostanie sporządzone w formie pisemnej pod rygorem niewaşności takiego oświadczenia i będzie zawierać uzasadnienie.

8.       Żadna ze stron nie ponosi odpowiedzialności za nienaleşyte wykonanie lub niewykonanie Umowy w takim zakresie, w jakim zostało to spowodowane działaniem siły wyşszej. Przez siłę wyşszą rozumie się zdarzenia zewnętrzne, niezaleşne od Stron i niemoşliwe do przewidzenia, takie jak w szczególności: kataklizmy lub analogiczne zdarzenia wywołane przez siły naturalne, wojnę, strajki, ataki terrorystyczne, zdarzenia medyczne i epidemiologiczne, inne zdarzenia losowe, działania producentów, gwałtowną dekoniunkturę, inne nieprzewidziane zdarzenia polityczne, w tym akty władzy państwowej, akty organów unijnych, a takşe okoliczności związane z wystąpieniem COVID-19, które wpływają w jakikolwiek sposób na naleşyte wykonanie umowy, z wyłączeniem znanych na dzień składania oferty ograniczeń, zakazów, poleceń, decyzji i in. wydanych przez właściwe organy.

 

§ 8

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1.    Wykonawca zobowiązuje się, şe bez zgody Zamawiającego wyraşonej w formie pisemnej pod rygorem niewaşności:

a)    nie dokona cesji wierzytelności wynikających lub związanych z realizacją umowy;

b)    nie udzieli pełnomocnictwa do dochodzenia wierzytelności wynikających lub związanych z realizacją umowy na drodze sądowej lub pozasądowej, za wyjątkiem pełnomocnictwa dla radcy prawnego lub adwokata;

c)    nie zawrze umowy poręczenia dotyczącej wierzytelności wynikających lub związanych z realizacją niniejszej umowy.

2.       Załączniki do umowy (opis przedmiotu zamówienia, formularz cenowy z oferty przetargowej Wykonawcy, „Zasady środowiskowe dla firm zewnętrznych” obowiązujące na terenie Zamawiającego, „Zobowiązanie do zachowania poufności” oraz „Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy dla firm zewnętrznych – wymagania w zakresie BHP przy zakupach, zleceniach”) stanowią jej integralną część.

3.       Spory wynikłe na tle realizacji niniejszej umowy będą rozpatrywane przez sąd właściwy ze względu na miejsce siedziby Zamawiającego.

4.       W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową stosuje się przepisy Ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z  2019 r. poz. 1843 ze zm.) oraz Kodeksu cywilnego.

5.       Umowę sporządzono w trzech jednobrzmiących egzemplarzach: jeden dla Wykonawcy i dwa dla Zamawiającego.

 

 

                                ZAMAWIAJĄCY                                                                                WYKONAWCA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Załącznik Nr 1

                                                                                                                                                                        do umowy

 

ZASADY ŚRODOWISKOWE DLA FIRM ZEWNĘTRZNYCH

 

1.         Wykonawca/Usługodawca/Dostawca* związany/ nie związany* umową ze Szpitalem odpowiedzialny jest za przestrzeganie na terenie Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy, aktualnie obowiązujących przepisów prawnych w zakresie ochrony środowiska oraz wymagań określonych w systemie zarządzania środowiskiem wg ISO 14001.

 

2.         Wykonawca/Usługodawca/Dostawca* w razie wytwarzania odpadów, jest zobowiązany do postępowania określonego zgodnie z aktualnie obowiązującymi aktami prawnymi.

 

3.         Wykonawca/Usługodawca* zobowiązany jest przed rozpoczęciem prac remontowo-budowlanych /modernizacyjnych* do ustawienia oznakowanego kontenera z koniecznością jego opróşniania po kaşdym zapełnieniu na koszt własny.

 

4.         Na terenie Szpitala Wykonawcy nie wolno:

·         spalać odpadów;

·         wrzucać wytworzonych odpadów do kontenera Zleceniodawcy (chyba, şe umowa stanowi inaczej);

·         składować odpadów bezpośrednio na ziemi powstających w wyniku świadczenia usług, które mogłyby powodować skaşenie gruntu, wody lub powietrza;

·         myć pojazdów i sprzętu;

·         przechowywać zapasów paliwa i tankować pojazdów;

·         wylewać jakichkolwiek substancji do kanalizacji lub do gleby;

·         negatywnie oddziaływać na środowisko, stosując maszyny, czy narzędzia pracy emitujące do atmosfery ponadnormatywny poziom hałasu.

 

5.         Wykonawca w przypadku zniszczenia trawników i zadrzewień zobowiązany jest do przywrócenia ich stanu pierwotnego.

 

6.         Wykonawca/Usługodawca moşe składować niezbędne do wykonywania robót materiały, tylko w miejscach wyznaczonych i uzgodnionych z osobą nadzorującą prace ze strony szpitala.

 

7.         W przypadku wystąpienia sytuacji niebezpiecznej lub awarii środowiskowej, kaşdorazowo Wykonawca/Usługodawca/Dostawca zobowiązany jest przerwać pracę i natychmiast podjąć działania minimalizujące skaşenie środowiska oraz powiadomić o zdarzeniu osobę nadzorującą wykonanie umowy z ramienia Szpitala oraz starszego specjalistę ds. ochrony środowiska tel. 52/585-41-84 lub kierownika Działu Utrzymania Infrastruktury tel. 52/585-41-49.

 

8.         Wykonawca/Usługodawca/Dostawca zobowiązany jest przeprowadzić szkolenie wśród podległych pracowników wykonujących usługę, w zakresie wymienionych powyşej zasad środowiskowych, przed przystąpieniem do prac.

 

9.         W przypadku jakichkolwiek wątpliwości wynikających z powyşszych zasad środowiskowych naleşy kontaktować się ze starszym specjalistą ds. ochrony środowiska tel. 52/585-41-84.

* niepotrzebne skreślić

 

 

 

.......................................................................       ..................................................................................

                                      (pieczęć firmy)                                 (data i podpis wykonawcy/usługodawcy/dostawcy)

Załącznik Nr 2 do umowy

 

ZOBOWIĄZANIE

DO ZACHOWANIA POUFNOŚCI

wykonującego zlecenie lub zadanie na rzecz Szpitala na podstawie umowy/zlecenia

                                                                                                                                              ‌‌‌‌‌‌‌.

                                                                                                                              (miejscowość, data)

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

(imię i nazwisko oraz nazwa firmy)

 

 

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

(adres lub siedziba)

Zobowiązanie

 

1.       Zobowiązuję się do zachowania tajemnicy w odniesieniu do danych i informacji uzyskanych w z związku z pracami realizowanymi na rzecz SU nr 1 im. A. Jurasza w Bydgoszczy, do których dostęp jest uzasadniony w związku z realizacją zlecenia (zadania) na podstawie zlecenia/ umowy *)

Nr ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ z dnia ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌. r.

Przedmiotem zlecenia / umowy jest ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌.. Zakres informacji objętych tajemnicą określono w zleceniu/ umowie *).

 

2.       Niniejsze zobowiązanie stanowi integralną część wyşej wymienionej umowy/ zlecenia *).

 

3.       Przyjmuję do wiadomości, şe naruszenie przeze mnie tajemnicy w odniesieniu do informacji i danych stanowiących własność SU nr 1 im. A. Jurasza w Bydgoszczy będzie stanowić podstawę odpowiedzialności na zasadach określonych w powszechnie obowiązujących przepisach prawa.

 

4.       W związku z realizowanym zleceniem zobowiązuje się:

·      nie kopiować oraz w şadnej innej formie nie powielać danych udostępnionych na nośnikach papierowych lub elektronicznych,

·      nie przekazywać w formie ustanej ani elektronicznej informacji na temat realizowanej umowy/zlecenia stronom i osobom trzecim,

·      nie udostępniać w jakiejkolwiek formie, nawet do wglądu dokumentów i danych przekazanych w związku z realizowaną umową/zleceniem, niezaleşnie od rodzaju nośnika, na którym są one przechowywane

·      nie wykorzystywać danych dla własnych celów dla osiągnięcia jakiejkolwiek korzyści majątkowych lub osobistych,

5.       Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za naruszenie integralności danych w tym w szczególności za ich utratę.

 

*) niepotrzebne skreślić

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

          czytelny podpis

(imię i nazwisko wykonawcy/

osoby reprezentującej kontrahenta)

 

 

 

 

Załącznik nr 3 do umowy

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY DLA FIRM ZEWNĘTRZNYCH
WYMAGANIA W ZAKRESIE BHP PRZY ZAKUPACH, ZLECENIACH

1.       Zasady BHP w szpitalu:  

·         Informacja o czynnikach szkodliwych, uciąşliwych dla zdrowia, oraz o i innych zagroşeniach  występujących w szpitalu, np.:

czynniki fizyczne: pole elektromagnetyczne w.cz., promieniowanie jonizujące, promieniowanie laserowe, mikroklimat gorący, hałas, dźwiganie, transport pacjentów,

czynniki chemiczne: anestetyki, tlenek etylenu, formaldehyd, formalina, środki dezynfekcyjne, ksyleny, cytostatyki,

czynniki biologiczne: moşliwość zakaşenia wirusem WZW typu B, C, HIV/AIDS, koronawirusem SARS-CoV-2, wirusem grypy AH1N1,  prątkiem gruźlicy i innymi drobnoustrojami,

inne zagroşenia: praca zmianowa, w porze nocnej, praca na wysokości do 3 m., powyşej 3 m., praca przy monitorze ekranowym.

·         Postępowanie w przypadku sytuacji zagraşających zdrowiu i şyciu pracowników: udzielić  pierwszej pomocy oraz zadzwonić pod  nr tel. wew. 4222 lub 052-585-4333,

·         postępowanie w razie wystąpienia poşaru lub innych sytuacji nadzwyczajnych:  uruchomić najblişszy ROP (ręczny ostrzegacz poşarowy), powiadomić Straş Poşarną (tel. 998 lub 112), powiadomić dyspozytora (tel.7766), Inspektora p. poş. (tel. 667652249).

2.       Firma zewnętrzna/ wykonawca:

·         ponosi pełną odpowiedzialność za przestrzeganie obowiązujących w szpitalu przepisów BHP oraz higieny szpitalnej,

·         prowadzi prace w sposób niezakłócający ciągłości udzielania świadczeń medycznych,

·         powiadamia kierowników komórek organizacyjnych o prowadzonych pracach,

·         zobowiązuje się do oznakowania miejsc prowadzenia prac oraz wydzielenia tych miejsc przez zastosowanie, np. taśm ostrzegawczych, tablic informacyjnych,

·         ustala odpowiednie zasady organizacyjno-techniczne przed rozpoczęciem prac stwarzających zagroşenie dla pracowników, pacjentów. 

3.       Firma zewnętrzna potwierdza, şe jej pracownicy:

·         posiadają aktualne profilaktyczne badania lekarskie,

·         odbyli szkolenia w zakresie BHP, szkolenia specjalistyczne, kwalifikacyjne, i inne kompetencje do realizacji powierzonych zadań

·         zostali wyposaşeni w odzieş, obuwie robocze oraz środki ochrony indywidualnej,

·         zostali zapoznani z oceną ryzyka zawodowego na wykonywanym stanowisku,

·         zostali zapoznani z instrukcjami bezpiecznej obsługi wykorzystywanych urządzeń, kartami charakterystyki stosowanych substancji niebezpiecznych,

·         zostali zapoznani z zasadami BHP w szpitalu ( pkt.1)

4.       Dostawca towarów/usług zobowiązany jest zapewnić, aby:

·         dostarczane wyroby, wyposaşenie, instalacje były bezpieczne dla pracowników, uwzględniały kryteria dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy, które zostały wskazane np. w deklaracjach zgodności, certyfikatach, atestach, itp.,

·         wyroby, usługi, spełniały wymogi polskich przepisów prawnych w zakresie BHP,

·         materiały były dostarczane zgodnie z ich specyfikacjami,

·         instalacje oddawane były do uşytku po upewnieniu się, şe działają tak jak je zaprojektowano,

·         wszelkie informacje dotyczące uşytkowania, środków ostroşności lub innych środków ochrony były komunikowane i udostępniane.

 

Przedstawiciel firmy zewnętrznej                                                           Przedstawiciel Szpitala Uniwersyteckiego Nr 1          

       (dostawca towarów/usług)                                                                         (komórka zlecająca pracę, usługę)

    

  ........................................................‌‌‌.                                                                                                      ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌         

                     (data i podpis)                                                                                                                                                     (data i podpis)