Adres: ul. Skłodowskiej-Curie 9, 85-094 Bydgoszcz
NIP: 5542231069
REGON: 001126074


Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /przetargi/index2.php:1) in /przetargi/index2.php on line 5
Szpital Uniwersytecki im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy :: Zamówienia publiczne


nr postępowania:
| Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia | Ogłoszenia | Zawiadomienia | Zawiadomienia o wniesieniu protestu | Roztrzygnięcia protestu | Inne dokumenty |
2019-12-18 (56-19) SIWZdrukuj |pobierz | otwórz
2019-12-18 (56-19) Zaąłcznik nr 1a - Opis przedmiotu zamówienia dla części nr 1drukuj |pobierz | otwórz
2019-12-18 (56-19) Załącznik nr 1a - Opis przedmiotu zamówienia dla części nr 2drukuj |pobierz | otwórz
2019-12-18 (56-19) Załącznik nr 1a - Opis przedmiotu zamówienia dla części nr 3drukuj |pobierz | otwórz
2019-12-18 (56-19) Załącznik nr 1a - Opis przedmiotu zamówienia dla części nr 4drukuj |pobierz | otwórz
2019-12-18 (56-19) Załącznik nr 7 do SIWZ - wzór umowydrukuj |pobierz | otwórz
2019-12-18 (56-19) Załącznik nr 11 - Rzut Kliniki Urologii Ogólnejdrukuj |pobierz | otwórz
2019-12-18 (56-19) Załącznik nr 12 - Rzut Kliniki Otolaryngologiidrukuj |pobierz | otwórz
2019-12-18 (56-19) Załącznik nr 13 - Rzut Kliniki Chirurgii Wątroby i Chirurgii Ogólnejdrukuj |pobierz | otwórz
2019-12-18 (56-19) Załącznik nr 14 - Rzut Zakładu Radiologiidrukuj |pobierz | otwórz

Ozn. postępowania NLZ.2019.271.56                                                                                    Załącznik Nr 7

                                                                                                                                                                       do specyfikacji istotnych

                                                                                                                                                                 warunków zamówienia

 

 

                                                             GŁÓWNE POSTANOWIENIA UMOWY

dotyczy części nr ‌‌‌‌ (1-4)

UMOWA

Nr SU/K/NLZ-2/‌/19/W

zawarta w dniu    .   .2019r.

                                                                          p o m i ę d z y:

 

Szpitalem Uniwersyteckim nr 1 im. dr A. Jurasza w Bydgoszczy (85-094), przy ul. M. Skłodowskiej – Curie 9, wpisanym do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej, prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000003581, mającym nadany NIP: 554-22-31-069 zwanym dalej “Zamawiającym”, reprezentowanym przez:

 

Dyrektor – dr n. o zdr. inş. Jacek KRYŚ

a .................... , z siedzibą w .............. (..............), przy ul. .................................., wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w ......................... Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS ..................., NIP ‌‌‌‌‌ oraz REGON ‌‌‌‌‌‌.. zwaną dalej “Wykonawcą”, reprezentowaną przez:

 

 

..................................................................................................................................................................

Niniejsza umowa jest konsekwencją udzielonego zamówienia publicznego realizowanego na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 – dalej Pzp) oraz następstwem wyboru przez Zamawiającego najkorzystniejszej oferty w trybie przetargu nieograniczonego o znaku sprawy: NLZ.2019.271.56, ogłoszonego na portalu UZP pod nr 636525-N-2019 w dniu 18.12.2019 r.

 

§ 1

 

PRZEDMIOT UMOWY I ZAKRES WYKONANIA

 

1.       Przedmiotem umowy jest:

1.1.     Przygotowanie dokumentacji projektowej dla inwestycji w postaci robót remontowych w ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌.. Inwestycja  jest realizowana pod nazwą: „Poprawa dostępności  i jakości usług w zakresie leczenia i diagnostyki chorób nowotworowych poprzez remont i doposaşanie Klinik i Zakładów Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy”, zwanej dalej łącznie dokumentacją projektową.

1.2.     Złoşenie w imieniu Zamawiającego i na rzecz Zamawiającego w UM Bydgoszczy kompletnego wniosku o pozwolenie na budowę wraz z wymaganymi  dokumentami i załącznikami o ile takowe będzie potrzebne do przeprowadzenia inwestycji oraz reprezentowanie Zamawiającego w postępowaniu administracyjnym w przedmiocie uzyskania pozwolenia na budowę na podstawie dokumentacji projektowej do momentu uzyskania prawomocnej decyzji.

1.3.     Uzyskanie w imieniu Zamawiającego prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę i dostarczenie jej do siedziby Zamawiającego, w przypadku wskazanym w pkt. 1.2.

1.4.     Nadzór autorski nad dokumentacją projektową w zakresie odpowiedzialności za jej wady oraz braki, wyjaśnianie wątpliwości dotyczących przekazanych finalnie opracowań, oraz wprowadzanie zmian w kosztorysach i przedmiarach w sytuacji ograniczenia zakresu robót związanych z przyznaniem mniejszych środków pienięşnych.

1.5.     Dokonywanie wszelkich określonych w umowie czynności oraz pozostałych, wymaganych do prawidłowego wykonania przyjętych w umowie zobowiązań.

2.       Strony postanawiają, iş zakres opracowania dokumentacji projektowej obejmuje:

a)       Inwentaryzacja stanu istniejącego niezbędna do celów projektowych

b)      projekt budowlany

c)       projekty wykonawcze wielobranşowe oraz projekt technologiczny

d)      specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót,

e)      przedmiary i kosztorysy inwestorskie,

f)        uzyskanie wymaganych uzgodnień i opinii dokumentacji, w przypadku konieczności

g)       uzyskanie prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę, w przypadku wskazanym w pkt. 1.2

  1. Przedmiot zamówienia musi zawierać wszystkie dane i wymagania niezbędne do wykonania robót budowlanych w sposób określony w obowiązujących przepisach, w tym techniczno – budowlanych, normachoraz zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, zapewniając spełnienie wymagań podstawowych określonych w art. 5 ustawy z dnia 07.07.1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz.U. 2019 poz. 1186 z późn. zm.) – dalej „Prawo budowlane” – oraz pozostałych wymagań wynikających z potrzeb uşytkownika określonych w załączniku nr 1a do SIWZ, mając przy tym na uwadze cel opracowania, którym jest przeprowadzenie procedury przetargowej na roboty budowlane (zgodnie z  Pzp), wykonanie robót, a następnie ich odbiór i oddanie do uşytkowania obiektu budowlanego zgodnie z jego przeznaczeniem.

4.       Strony postanawiają, iş dokumentacja projektowa opracowana w wykonaniu umowy, będzie elementem opisu przedmiotu zamówienia na roboty budowlane, w związku z tym musi spełniać wymagania art. 29, 30, 30a i 31 ustawy Pzp., tj.: opis przedmiotu zamówienia naleşy określić w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, za pomocą dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń, uwzględniając wszystkie wymagania i okoliczności mogące mieć wpływ na sporządzenie oferty, przedmiotu zamówienia nie moşna opisywać w sposób, który mógłby utrudniać uczciwą konkurencję, przedmiotu zamówienia nie moşna opisywać przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, chyba, şe jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i przedmiotu zamówienia nie moşna opisać za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równowaşny”.

5.        Wykonawca zobowiązuje się do wspierania Zamawiającego w postępowaniu o udzielenie zamówienia na wykonanie robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej opracowanej w wykonaniu umowy, w szczególności poprzez udzielanie odpowiedzi na pytania od potencjalnych wykonawców robót jako autor dokumentacji projektowej w następującym trybie:  pytania od wykonawców robót zostaną przesłane Wykonawcy na adres email: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌..,  a Wykonawca w terminie 2 dni roboczych prześle odpowiedzi na nie za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres email:  ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌.

  1. Wykonawca zobowiązuje się do zachowania w tajemnicy kosztorysów inwestorskich i nieudostępniania nikomu poza Zamawiającym.

7.       Wykonawca zobowiązuje się wykonać dokumentację projektową zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności;

a)       Ustawą z dnia 7 lipca 1994 – Prawo budowlane (tj. Dz. U. 2019 poz. 1186 z późn. zmianami);

b)      Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno – uşytkowym (Dz. U. 2014 r. Nr 130 poz.1389 z późn. zm.);

c)       Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-uşytkowego (t.j. Dz. U. Dz.U.2013.1129 z późn. zmianami)

d)      Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 marca 2019 r.  w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą ( tj. Dz.U. z 2019, poz. 595 z późn. zmianami)

8.       Wykonawca zobowiązuje się do informowania w trakcie wykonywania zobowiązań przyjętych na podstawie umowy o stopniu zaawansowania wykonania dokumentacji projektowej oraz o proponowanych rozwiązaniach projektowych. Strony postanawiają, iş dokumentacja projektowa wymaga uzgodnienia z Zamawiającym. Zamawiający zastrzega sobie prawo do oceny, korekty i akceptacji proponowanych przez Wykonawcę rozwiązań w trakcie wykonywania dokumentacji, co Wykonawca uznaje  i akceptuje i oświadcza, şe nie wnosi şadnych zastrzeşeń w tym zakresie. 

 

 

§ 2

1.       Wykonawca zobowiązuje się wykonać zobowiązania przyjęte na podstawie umowy uşywając własnych materiałów i urządzeń. Oświadcza, iş dysponuje wiedzą, doświadczeniem, odpowiednimi kwalifikacjami oraz uprawnieniami do naleşytego wykonania zobowiązań przyjętych na podstawie niniejszej umowy i nie istnieją şadne przeszkody prawne i faktyczne uniemoşliwiające lub utrudniające mu wykonywanie przyjętych w niej zobowiązań. Wykonawca zobowiązuje się zrealizować zobowiązania przyjęte na podstawie umowy zgodnie z zasadami aktualnej wiedzy technicznej, obowiązującymi przepisami, rozporządzeniami, normami i normatywami.

2.       Wykonawca wykona opracowania wymienione w § 1 ust. 2 (dokumentację projektową) w wersji papierowej  oraz w wersji elektronicznej  w ilościach:

a)       Inwentaryzacja stanu istniejącego niezbędna do celów projektowych: 2 egz. (wersja papierowa i 1 egz.  w formie elektronicznej (część opisowa winna być dostarczona w formacie *.doc część graficzna w formacie *. dwg)

b)      projekt budowlany: 4 egz. (wersja papierowa) i 2 egz. w formie elektronicznej (1 egz wersja edytowalna – część opisowa winna być dostarczona w formacie *.doc część graficzna w formacie *. dwg oraz 1 egz. w formacie *.pdf)

c)       projekty wykonawcze wielobranşowe oraz projekt technologiczny: po 4 egz. (wersja papierowa) i po 2 egz. w formie elektronicznej (1 egz wersja edytowalna – część opisowa winna być dostarczona w formacie *.doc część graficzna w formacie *. dwg oraz 1 egz w formacie *.pdf)

d)      specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót: 4 egz. (wersja papierowa) i 2 egz. w formie elektronicznej ( 1 egz wersja edytowalna, tj: część opisowa winna być dostarczona w formacie *.doc , tabele w formacie *.xls, oraz 1 egz w formacie *.pdf , część graficzna w formacie *. dwg oraz *.pdf)

e)      przedmiary i kosztorysy inwestorskie, po 4 egz. (wersja papierowa) i po 1 egz. wersja elektroniczna w formacie *.xls oraz *.pdf *.ath (Norma Pro)

3.       Zamawiający zobowiązuje się do:

a)  dostarczenia Wykonawcy posiadanych dokumentów i informacji niezbędnych do zrealizowania przedmiotu  umowy, w szczególności dokumentacji technicznej oraz schematów ideowych głównych rozdzielni elektrycznych objętych przedmiotem zamówienia.

b)         umoşliwienia Wykonawcy dostępu do danych, dokumentów, nieruchomości i urządzeń niezbędnych do realizacji zobowiązań przyjętych na podstawie umowy,

c) współdziałania z Wykonawcą, a w szczególności udzielania Wykonawcy wszelkich informacji niezbędnych dla prawidłowej realizacji umowy.

4.       W przypadku zauwaşonych wad i braków w dokumentacji projektowej umową w kaşdym czasie po jej odbiorze i opłaceniu Wykonawca zobowiązuje się niezwłocznie, od ich zgłoszenia przez Zamawiającego, przystąpić do ich usunięcia i wykonania dokumentacji uzupełniającej w sposób niepowodujący kosztów po stronie Zamawiającego. Wykonawca usunie wady i braki w dokumentacji projektowej w odpowiednim terminie wskazanym przez Zamawiającego.

5.       Strony zobowiązują się wzajemnie powiadamiać na piśmie o zaistniałych przeszkodach                           w wypełnianiu zobowiązań umownych podczas wykonywania umowy, jak równieş  w  trakcie wykonywania inwestycji na podstawie dokumentacji projektowej.

6.       Wykonawca zobowiązuje się, iş wykonując zobowiązania przyjęte na podstawie umowy będzie przestrzegać zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, obowiązujących u Zamawiającego.

7.       Strony postanawiają, iş Wykonawca z miejsca swojej siedziby do miejsca w którym będzie wykonywać zobowiązania przyjęte na podstawie umowy (równieş z powrotem) dotrze na własny koszt i ryzyko.

  1. Wykonawca zobowiązuje się do zawarcia i posiadania przez cały czas trwania umowy ubezpieczenia z tytułu odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej, obejmującej przedmiot realizacji umowy na kwotę nie mniejszą niş 250 000,00 zł, przy czym wartość ubezpieczenia nie moşe ulegać zmniejszeniu przez cały okres obowiązywania umowy. W przypadku, gdy Wykonawca będzie wykorzystywał do realizacji umowy Podwykonawców, polisa powinna równieş swoim zakresem ochrony obejmować odpowiedzialność za Podwykonawców.
  2. Kopia polisy powinna zostać przekazania Zamawiającemu nie później niş w dniu zawarcia niniejszej umowy oraz kaşdorazowo w terminie 7 dni po zawarciu kolejnej umowy ubezpieczenia na kolejny okres pod rygorem naliczenia kary umownej, o której mowa w § 9 ust. 1 lit. e  umowy. Kopia powinna być potwierdzona za zgodność z oryginałem przez osobę upowaşnioną do reprezentowania i zaciągania zobowiązań w imieniu Wykonawcy.

 

 

§ 3

NADZÓR AUTORSKI

 

1.       Nadzór autorski odbywać się będzie zgodnie z warunkami niniejszej umowy i zapisami zawartymi w SIWZ.

2.       Nadzór autorski Wykonawca sprawuje od dnia protokolarnego odbioru dokumentacji projektowej do dnia, w którym nastąpi odbiór końcowy robót będących przedmiotem nadzoru.

  1. Planowany okres na przeprowadzenie postępowania w sprawie zamówienia publicznego na wyłonienie Wykonawcy robót budowlanych : 1.06.2020 do 30.09.2020. Zamawiający zastrzega moşliwość zmiany w/w terminów, w przypadku przesunięcia terminów rozpoczęcia i zakończenia postepowania przetargowego na wyłonienie Wykonawcy robót budowlanych lub w przypadku konieczności powtórzenia postepowania przetargowego na wyłonienie Wykonawcy robót budowlanych, przy czym Wykonawca nie będzie uprawniony do kierowania z tego tytułu jakichkolwiek roszczeń pod adresem Zamawiającego.

4.       Planowany okres realizacji robót budowlanych 10.2020 do 12.2021 r. Zamawiający zastrzega moşliwość zmiany w/w terminów, w przypadku przedłuşenia terminu realizacji robót przez Wykonawcę robót budowlanych, przy czym Wykonawca nie będzie uprawniony do kierowania z tego tytułu jakichkolwiek roszczeń pod adresem Zamawiającego.

  1. Strony ustalają, şe do obowiązków Nadzoru Autorskiego naleşy pełny zakres czynności określony w przepisach ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane oraz obowiązki wynikające z niniejszej umowy i warunków zawartych w SIWZ.

6.       Obowiązki nadzoru autorskiego obejmują wynikające z zapisów niniejszej umowy oraz zapisów zawartych w SIWZ wszelkie prace analityczno-projektowe realizowane zarówno w siedzibie Wykonawcy jak i w trakcie pobytów na budowie lub siedzibie Zamawiającego wykonywane na wniosek lub wezwanie Zamawiającego, przedstawiciela Nadzoru Inwestorskiego (Koordynatora, Inspektora Nadzoru), Kierownika Budowy.

7.       Szczegółowy zakres czynności nadzoru autorskiego obejmuje:

a)       Usuwanie rozbieşności pomiędzy zapisami w dokumentacji projektowej, oraz rozwiązywanie kolizji między branşami.

b)      Dostosowanie dokumentacji do rzeczywistego stanu infrastruktury branşowej (w tym rozwiązywanie problemów wynikających z rozbieşności pomiędzy stanem istniejącym, a projektowanym).

c)       Wyjaśnianie wątpliwości Zamawiającego i Wykonawcy robót budowlanych powstałych w toku realizacji odnoszących się do poprawności oraz wykonalności rozwiązań zawartych w projektach budowlanych.

d)      Uzgadnianie dokumentacji warsztatowej i montaşowej opracowanej przez Wykonawcę robót budowlanych oraz ewentualnych sporządzonych projektów wykonawczych na zgodność z Projektem Budowlanym, zapisami SIWZ, Specyfikacją Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, Prawem Budowlanym, warunkami technicznymi, przepisami szczegółowymi, normami itp.

e)      Opiniowanie moşliwości wprowadzania rozwiązań zamiennych w stosunku do rozwiązań zawartych w Projekcie Budowlanym i Projektach Wykonawczych  pod kątem zgodności z Pozwoleniem na Budowę, zapisami SIWZ, Specyfikacją Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, Prawem Budowlanym, warunkami technicznymi, przepisami szczegółowymi, normami, kosztami wykonania w porównaniu do rozwiązań pierwotnych  itp. (koszt Wykonawcy).

f)        Opiniowanie przewidzianych do zastosowania rozwiązań materiałowych i wyposaşenia z uwagi na zgodność z warunkami i parametrami określonymi w Projekcie Budowlanym Projektach Wykonawczych, zapisami SIWZ, Specyfikacją Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, Prawem Budowlanym, warunkami technicznymi, przepisami szczegółowymi, normami itp.

g)       Kontrolę zgodności realizacji inwestycji z dokumentacją projektową, w toku wykonywania robót budowlanych.

h)      Udział na wniosek Zamawiającego lub Inspektora Nadzoru w organizowanych komisjach i naradach technicznych dotyczących realizacji w/w zadania w zakresie określonym przez Zamawiającego, Inspektora Nadzoru, Kierownika Budowy.

i)        Na wniosek Zamawiającego przekazanie wyjaśnień dotyczących wystąpienia ewentualnych rozbieşności pomiędzy dokumentacją projektową, a stanem faktycznym w tym ewentualnych braków pozycji przedmiarowych lub ich przekroczeń.

j)        Uczestnictwo na wniosek Zamawiającego w odbiorach częściowych i odbiorze końcowym.

k)       Uczestnictwo w procedurze przetargowej na dostawę aparatury i sprzętu medycznego i wykonawstwo robót budowlanych obejmujące udzielanie wyjaśnień i odpowiedzi na pytania uczestników postępowania w części dotyczącej dokumentacji projektowej.

l)        Udział na wniosek Zamawiającego w przygotowaniu protokołów konieczności na wykonanie robót dodatkowych lub uzupełniających polegający na przygotowaniu wyjaśnień.

8.       Czynności związane z wykonaniem nadzoru autorskiego powinny zostać wykonane niezwłocznie po zawiadomieniu przedstawiciela Wykonawcy o konieczności dokonania czynności opisanych powyşej, w terminie uzgodnionym z Zamawiającym przy czym:

a)       czas na wykonanie czynności określonych w § 3 ust. 7 pkt. a), b) c), niniejszego paragrafu nie moşe być dłuşszy niş 3 dni robocze od dnia otrzymania zawiadomienia

b)      czas na wykonanie czynności określonych w § 3  ust. 7 pkt. d), e), f) niniejszego paragrafu nie moşe być dłuşszy niş 7 dni roboczych od dnia otrzymania projektu wykonawczego i dokumentacji warsztatowej lub montaşowej przekazanej pocztą elektroniczną lub w formie papierowej.

c)       czas na wykonanie czynności określonych w § 3  ust. 7 pkt. g), h) niniejszego paragrafu nie moşe być dłuşszy niş 5 dni roboczych od dnia otrzymania zawiadomienia.

d)      czas na wykonanie czynności określonych w § 3  ust. 7  pkt. i),  k),  l) (udzielenie wyjaśnień i odpowiedzi na pytania) niniejszego paragrafu nie moşe być dłuşszy niş 2 dni robocze od dnia otrzymania zawiadomienia.

e)      w przypadku konieczności uczestnictwa wykonawcy w komisji lub naradzie technicznej dotyczącej realizacji w/w zadania określonych w § 3  ust. 7 pkt. j), l) niniejszego paragrafu zostanie on zawiadomiony o tym fakcie minimum  2 dni przed terminem spotkania w/w komisji lub terminem narady technicznej z obowiązkiem uczestnictwa projektantów poszczególnych wskazanych w zawiadomieniu branş (z zastrzeşeniem wynikającym z treści ust 9, 10 i 11).

f)        w przypadku konieczności uczestnictwa wykonawcy w odbiorze częściowym lub końcowym określonych w § 3 ust. 7 pkt. j) niniejszego paragrafu zostanie on zawiadomiony o tym fakcie minimum  2 dni przed terminem w/w odbioru częściowego lub końcowego z obowiązkiem uczestnictw projektantów poszczególnych wskazanych w zawiadomieniu branş (z zastrzeşeniem wynikającym z treści ust. 9, 10 i 11).

g)       w uzasadnionych przypadkach powyşsze terminy mogą zostać przez Zamawiającego odpowiednio wydłuşone lub teş skrócone (skrócenie dotyczy przypadków, dla których od szybkości udzielenia odpowiedzi przez wykonawcę zaleşało będzie np. bezpieczeństwo ludzi lub wykonywanie robót).

9.       Wykonawca zapewni sprawowanie nadzoru autorskiego, w rozumieniu art. 20 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane. Nadzór autorski z ramienia Wykonawcy pełnić będą osoby wskazane przez Wykonawcę w Formularzu wykazu osób, stanowiącego część oferty, posiadające wymagane przepisami Prawa Budowlanego uprawnienia.

10.   W razie nieobecności osób wyznaczonych przez Wykonawcę do pełnienia funkcji wskazanych w  Formularzu wykazu osób, stanowiącego część oferty, z uwagi na urlop, chorobę lub z jakichkolwiek innych przyczyn, jest on zobowiązany niezwłocznie zapewnić zastępstwo przez osobę posiadającą odpowiednie kwalifikacje pełnomocnictwa, z tym zastrzeşeniem, şe kwalifikacje tej osoby nie mogą być nişsze od kwalifikacji wymaganych w zapytaniu ofertowym dla danego stanowiska. O potrzebie planowanego zastępstwa Wykonawca jest zobowiązany powiadomić Zamawiającego niezwłocznie na piśmie wraz z uzasadnieniem, jednak nie później niş 7 dni przed planowanym zastępstwem. Wprowadzenie zastępstwa wymaga zgody Zamawiającego.

11.   Zmiana osoby pełniącej funkcję sprawującego nadzór autorski, w trakcie trwania umowy, moşe nastąpić jedynie po złoşeniu przez wyznaczoną przez Wykonawcę oraz zaakceptowaną przez Zamawiającego osobę pisemnego oświadczenia o przejęciu obowiązków  sprawującego nadzór autorski, wynikających z art. 20 ustawy Prawo Budowlane, z podaniem dnia przejęcia obowiązków oraz złoşeniu przez dotychczasowego projektanta sprawującego nadzór autorski oświadczenia o zgodzie na scedowanie obowiązków projektanta sprawującego nadzór autorski na wskazaną osobę z podaniem dnia przekazana tych obowiązków.

12.   Wezwanie przedstawiciela/przedstawicieli Wykonawcy moşe być dokonane telefonicznie drogą elektroniczną i/lub pisemnie, przy czym za datę powiadomienia będzie uwaşana data otrzymania przez Wykonawcę wiadomości pocztą elektroniczną lub drogą pisemną na adres Wykonawcy lub adres koordynatora lub odpowiedniego projektanta.

13.   Wykonawca ma prawo:

a)       wstępu na teren budowy i dokonywania zapisów w dzienniku budowy, dotyczących jej realizacji,

b)      wnioskowania wpisem do dziennika budowy wstrzymania Robót Budowlanych w razie stwierdzenia moşliwości powstania zagroşenia lub wykonywania tych robót niezgodnie z projektem.

 

 

§ 4

MAJĄTKOWE PRAWA AUTORSKIE

 

1.         Majątkowe Prawa Autorskie do dokumentacji projektowej lub jakiejkolwiek jej części, które powstaną w wyniku wykonania niniejszej umowy, przechodzą w ramach wynagrodzenia, o którym mowa w § 5 ust. 1 niniejszej umowy na Zamawiającego z chwilą przekazania dokumentacji projektowej, w całości lub części.

2.         Przejście Majątkowych Praw Autorskich obejmuje w szczególności następujące pola eksploatacji:

a)       odtwarzanie, wprowadzanie zmian, zwielokrotnianie dowolną techniką i utrwalanie utworu, w tym w szczególności techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową w tym między innymi poprzez dyskietki, CD, DVD, taśmy magnetyczne, a takşe poprzez druk oraz urządzenia elektroniczne,

b)    przekazywanie, przechowywanie, wyświetlanie, wprowadzanie do pamięci komputera wraz z prawem do dokonywania modyfikacji,

c)    prawo do wykorzystywania w kaşdy sposób i w kaşdej formie w Internecie i w innej sieci komputerowej,

d)    wystawianie, publikowanie i udostępnienie w kaşdy inny sposób z uşyciem dowolnej techniki w celach niekomercyjnych,

e)    w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego na realizację przedmiotu objętego projektem przy uwzględnieniu prawa do niezbędnych modyfikacji projektów wynikających z powszechnie i aktualnie obowiązujących przepisów prawa, jak równieş potrzeb Zamawiającego,

f)     tłumaczenie, przystosowywanie, zmiany układu lub jakiekolwiek inne zmiany.

3.         W przypadku wystąpienia przez jakąkolwiek osobę trzecią z jakimkolwiek roszczeniem w stosunku do Zamawiającego z tytułu Majątkowych praw Autorskich, Wykonawca będzie zobowiązany do zwrotu wszelkich kosztów i szkód poniesionych przez Zamawiającego w związku z wystąpieniem takich roszczeń.

4.         Wykonawca zobowiązuje się do niewykorzystywania autorskich praw osobistych ze szkodą dla interesów Zamawiającego lub w sposób utrudniający realizację inwestycji.

 

 

§ 5

 

  1. Całkowita wartość umowy stanowi kwotę‌‌‌‌‌. złotych brutto. Wynagrodzenie to jest stałe i nie moşe zostać podwyşszone (wynagrodzenie ryczałtowe).
  2. 90  % całkowitej wartości umowy z § 5 ust. 1 będzie płatne po wykonaniu i odbiorze dokumentacji projektowej dla inwestycji objętej zakresem dokumentacji projektowej. Zapłata będzie dokonana przez Zamawiającego  przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy, podany w Fakturze  VAT w terminie 60 dni od dnia doręczenia faktury Zamawiającemu, przy czym faktura moşe być wystawiona wyłącznie na podstawie podpisanego przez Zamawiającego protokołu zdawczo – odbiorczego dokumentacji.
  3.  10 % całkowitej wartości umowy z § 5 ust. 1  będzie płatne po zakończeniu wykonania nadzoru autorskiego przy realizacji inwestycji zgodnie z wykonaną dokumentacją projektową.
  4. Zapłata za wykonanie przedmiotu umowy w wysokości ustalonej w ust. 3 będzie dokonana przez Zamawiającego  przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy, podany w Fakturze  VAT w terminie 60 dni od dnia doręczenia faktury Zamawiającemu, przy czym faktura moşe być wystawiona wyłącznie na podstawie protokołu odbioru końcowego po zakończeniu robót i uzyskaniu przez Wykonawcę robót pozwolenia na uşytkowanie obiektu, którego kopia  będzie stanowić załącznik  do faktury ( o ile pozwolenie takie będzie wymagane).
  5. Za dzień zapłaty Strony uznają dzień obciąşenia rachunku bankowego Zamawiającego.
  6. W przypadku opóźnienia w zapłacie ceny Wykonawca moşe şądać od Zamawiającego wyłącznie odsetek w wysokości ustawowej.

 

§ 6

TERMINY REALIZACJI

1. Wykonawca zobowiązuje się wykonać zobowiązania przyjęte na podstawie umowy o których mowa:

a.   w §1 ust. 1 niniejszej umowy (za wyjątkiem czynności wynikających z pełnienia nadzoru autorskiego),  w termie ‌‌. dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy, tj. do dnia ‌‌‌‌‌‌‌‌;  

b.   w §1 ust. 1.4 oraz w § 3 niniejszej umowy, w terminie do dnia 31.12.2021 r.

c.   Strony postanawiają, iş okres realizacji zobowiązań wskazany w lit.  b powyşej został określone przez strony na podstawie prognoz, a wolą stron umowy i ich zgodnym zamiarem jest realizacja niniejszej umowy w okresie czasu na wykonanie robót budowlanych w ramach sporządzonego przez wykonawcę projektu.

2.       Wykonawca przekaşe Zamawiającemu kompletną i zgodną z umową dokumentację projektową w siedzibie Zamawiającego w terminie, o którym mowa w ust. 1 ppkt. a.

3.       Do kompletnej dokumentacji projektowej Wykonawca załączy wykaz opracowań zgodnie z  §1  ust.2 i § 2 ust. 2  oraz pisemne oświadczenie, şe przedmiot umowy jest wykonany zgodnie z umową, obowiązującymi  przepisami oraz normami i şe został wydany w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu  ma słuşyć.

4.       Strony postanawiają, iş Zamawiający w terminie 14 dni roboczych dokona odbioru dokumentacji projektowej po jej dostarczeniu przez Wykonawcę i :

a)       w przypadku wystąpienia uwag zgłosi je Wykonawcy  na podstawie pisemnego oświadczenia o nieprawidłowościach  wykonania przedmiotu umowy tj. braku kompletności i/lub prawidłowości umówionego zakresu prac.

b)      W przypadku braku uwag dokona odbioru ostatecznego na podstawie pisemnego protokołu zdawczo - odbiorczego oraz złoşy na piśmie oświadczenie o prawidłowości wykonania przedmiotu umowy tj. kompletności umówionego zakresu prac.

5.       Strony postanawiają, iş w przypadku stwierdzenia wad, braków, uchybień, niekompletności w umówionym przez strony zakresie prac w dokumentacji projektowej, zostaną one sprecyzowane w oświadczeniu określonym w ustępie 4a lit. a), z jednoczesnym wskazaniem terminu , w jakim Wykonawca zobowiązany jest usunąć wady.

6.       Strony postanawiają, iş po usunięciu wad, braków, uchybień, skompletowaniu dokumentacji projektowej, Zamawiający powtórnie przystąpi do odbioru dokumentacji projektowej. Postanowienia ustępów poprzedzających niniejszego paragrafu mają odpowiednie zastosowanie. Terminem przekazania dokumentacji, zgodnie § 6 ust. 1 lit. a. jest termin przekazania dokumentacji projektowej po usunięciu wad, braków, uchybień, i jej skompletowaniu i odbioru dokumentacji bez uwag przez Zamawiającego, poprzez podpisanie bez zastrzeşeń ostatecznego protokołu odbioru.

 

§ 7

RĘKOJMIA ZA WADY I GWARANCJA JAKOŚCI

 

1.      Wykonawca udziela Zamawiającemu gwarancji na dokumentację projektową, o której mowa w § 1 ust. 1 pkt. 1.1 niniejszej umowy oraz wszelką dokumentacje wykonaną w ramach nadzoru autorskiego, co do jakości  naleşytego jej wykonania , zgodnie z obowiązującymi przepisami i zobowiązuje się niezwłocznego odniesienia się i usunięcia wskazanych w ramach gwarancji wad i usterek dokumentacji. Okres gwarancji jakości obowiązuje od dnia odbioru ostatecznego dokumentacji i podpisania przez Zamawiającego protokołu zdawczo-odbiorczego i wynosi 60 miesięcy.

2.      Wykonawca udziela na przedmiot umowy, o którym mowa w ust. 1 niniejszego paragrafu, 60 miesięcznej rękojmi za wady. Bieg i termin rękojmi rozpoczyna się od dnia odbioru ostatecznego dokumentacji i podpisania przez Zamawiającego protokołu zdawczo-odbiorczego

3.       W okresie gwarancji jakości i rękojmi za wady Wykonawca zobowiązany jest do pisemnego zawiadomienia Zamawiającego w terminie 14 dni kalendarzowych o:

1)     zmianie siedziby lub nazwy firmy Wykonawcy(danych teleadresowych)

2)     zmianie osób reprezentujących Wykonawcę,

3)     ogłoszeniu upadłości Wykonawcy,

4)     wszczęciu postępowania naprawczego, w którym uczestniczy Wykonawca,

5)     ogłoszeniu likwidacji Wykonawcy,

6)     zawieszeniu działalności Wykonawcy.

4.       W okresie gwarancji i rękojmi Wykonawca zobowiązuje się do usunięcia ujawnionych wad w terminie do 7 dni od daty ich zgłoszenia przez Zamawiającego, a w uzasadnionych przypadkach w innym technicznie moşliwym terminie, wyznaczonym przez Zamawiającego.

5.       Jeşeli w ramach gwarancji i rękojmi Wykonawca dokonał usunięcia wad istotnych, termin gwarancji lub rękojmi biegnie na nowo od chwili usunięcia wady. W innych wypadkach termin gwarancji i rękojmi ulega przedłuşeniu o czas, w którym wada była usuwana.

6.       Jeşeli Wykonawca nie usunie wad, w terminie 30 dni od daty wyznaczonej przez Zamawiającego na ich usunięcie, Zamawiający moşe zlecić ich usunięcie osobie trzeciej na koszt i ryzyko  Wykonawcy. W tym przypadku koszty usuwania wad będą pokrywane w pierwszej kolejności z zatrzymanej kwoty będącej zabezpieczeniem naleşytego wykonania umowy.

7.       Wraz z podpisaniem protokołu zdawczo - odbiorczego Wykonawca przekaşe Zamawiającemu oświadczenie gwarancyjne określające warunki udzielonej gwarancji.

 

§ 8

  1. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za naruszenie praw autorskich podmiotów trzecich zgodnie z ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz. U. z 2006 r. nr 90, poz. 631 ze zmianami).

Zamawiający, z chwilą uzyskania praw do dokumentacji projektowej, jest uprawniony do dokonywania jej zmian i modyfikacji w całości lub części, według swego uznania. Wykonawca wyraşa niniejszym nieodwołalną zgodę na powierzenie nadzoru autorskiego innemu podmiotowi, posiadającemu stosowne i wymagane uprawnienia, a takşe na dokonywanie, bez konieczności uzyskania dodatkowej zgody Wykonawcy zmian w dokumentacji projektowej, a takşe wykorzystywanie tej dokumentacji jako podstawy wykonania projektów wykonawczych, projektów zamiennych lub dodatkowych projektów .

2.      Wykonawca odpowiada za działania i zaniechania osób, z których pomocą wykonuje zobowiązania przyjęte na podstawie umowy, jak za własne działania lub zaniechania.

  1. Zamawiający ma prawo do rozwiązania niniejszej umowy ze skutkiem natychmiastowym                        w przypadku naruszenia jej postanowień przez Wykonawcę. Przed złoşeniem oświadczenia                     o rozwiązaniu umowy ze skutkiem natychmiastowym Zamawiający zobowiązuje się wezwać Wykonawcę na piśmie do naleşytego wykonywania zobowiązań przyjętych na podstawie umowy, wyznaczając w tym celu odpowiedni termin z zastrzeşeniem, iş po bezskutecznym jego upływie będzie uprawniony do rozwiązania umowy ze skutkiem natychmiastowym.

4.      Wykonawcy przysługuje prawo odstąpienia od umowy, jeşeli:

a) Zamawiający odmawia, bez uzasadnionej przyczyny, odbioru dokumentacji lub odmawia podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego,

b) Zamawiający zawiadomi Wykonawcę, iş wobec zaistnienia uprzednio nieprzewidzianych okoliczności nie będzie mógł spełnić swoich zobowiązań wobec Wykonawcy.

5.      Odstąpienie od umowy winno nastąpić w formie pisemnej pod rygorem niewaşności takiego oświadczenia i powinno zawierać uzasadnienie.

6.      Zamawiającemu przysługuje prawo rozwiązania umowy ze skutkiem natychmiastowym, w przypadku, gdy:

a.       gdy zmiana umowy została dokonana z naruszeniem art. 144 ust. 1-1b, 1d i 1e Prawa zamówień publicznych,

b.       gdy Wykonawca w chwili zawarcia umowy podlegał wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 Prawa zamówień publicznych,

c.       gdy wszczęto postępowanie o ogłoszenie upadłości, postępowanie naprawcze, restrukturyzacyjne lub w przypadku likwidacji działalności Zleceniobiorcy,

d.       Wykonawca trzykrotnie nie wykonał lub nienaleşycie wykonał określone w umowie zobowiązania.

7.      Oświadczenie o rozwiązaniu umowy zostanie sporządzone na piśmie pod rygorem niewaşności i będzie wskazywać przyczynę.

8.      W przypadku odstąpienia od umowy lub jej rozwiązania, Wykonawca oraz Zamawiający są zobowiązani:

a) w terminie 14 dni od daty odstąpienia od umowy, Wykonawca przy udziale Zamawiającego sporządzi szczegółowy protokół inwentaryzacji potwierdzający zaawansowanie wykonania dokumentacji projektowej i ewentualnie innych czynności na podstawie umowy, według stanu na dzień odstąpienia lub rozwiązania,

b) Wykonawca przekaşe Zamawiającemu wszystkie materiały i elementy dokumentacji projektowej wykonane na dzień odstąpienia od umowy lub jej rozwiązania w terminie 14 dni od daty sporządzenia protokołu inwentaryzacyjnego.

 

§ 9

1.      Wykonawca zapłaci Zamawiającemu kary umowne:

a)       w wysokości 0,5 % całkowitego wynagrodzenia brutto za kaşdy rozpoczęty dzień zwłoki w wykonaniu zobowiązań przyjętych na podstawie § 3 ust 8 ppkt a-d umowy,

b)      w wysokości 0,5 % całkowitego wynagrodzenia brutto za kaşdy rozpoczęty dzień zwłoki w usunięciu wad, braków lub uchybień w dokumentacji projektowej w stosunku do terminów określonych w § 6 pkt 5 i 6.  Całkowita maksymalna  kara moşe wynosić 10% całkowitego wynagrodzenia brutto.

c)       za opóźnienie w udzielaniu odpowiedzi na pytania dotyczące dokumentacji projektowej na etapie przetargu na roboty budowlane, w wysokości 500,00 zł brutto za kaşdy rozpoczęty dzień opóźnienia powyşej 3 dni roboczych od daty przekazania zapytania Wykonawcy robót budowlanych

d)       w wysokości 10% całkowitego wynagrodzenia brutto za rozwiązanie umowy z przyczyn leşących po stronie Wykonawcy

e)       1% łącznego wynagrodzenia brutto określonego w § 5 ust. 1 umowy za kaşdy przypadek niedopełnienia obowiązku, do którego Wykonawca był zobowiązany niniejszą umową, a w szczególności obowiązków opisanych w § 3 ust 8 ppkt e i ppkt f umowy. Oświadczenie Zamawiającego o nałoşeniu kary winno być wcześniej poprzedzone pisemnym wezwaniem do dopełnienia obowiązku wynikającego z niniejszej umowy z podaniem terminu na jego dopełnienie.

2.      Niezaleşnie od zastrzeşonych kar umownych Zamawiający zastrzega sobie prawo do dochodzenia odszkodowania uzupełniającego na zasadach ogólnych, do wysokości rzeczywiście poniesionej szkody.

 

§ 10

ZABEZPIECZNIE NALEŻYTEGO WYKONANIA UMOWY

 

1.      Do pokrycia roszczeń z tytułu niewykonania lub nienaleşytego wykonania niniejszej umowy, w zakresie wykonania dokumentacji, strony ustalają Zabezpieczenie Naleşytego Wykonania Umowy(dalej: ZNWU) w wysokości ‌‌..‌. – tj. (10 %wartości łącznego wynagrodzenia brutto określonego w § 5 ust. 2 umowy), słownie ‌‌‌‌‌‌‌ w formie ‌‌‌‌‌‌. (Gwarancji bankowej, Gwarancji ubezpieczeniowej, inne).

2.      Do dnia wyznaczonego na  podpisanie umowy Wykonawca wniósł zabezpieczenie roszczenia z tytuły niewykonania lub nienaleşytego wykonania umowy  ZNWU w wysokości ‌‌‌‌‌.. zł w formie ‌‌‌‌‌‌.. (Gwarancji bankowej, Gwarancji ubezpieczeniowej) z terminem waşności o 30 dni kalendarzowych dłuşszym od dnia upływu planowanego umownego terminu zakończenia realizacji przedmiotu umowy, w zakresie sporządzenia dokumentacji projektowej, zgodnie z § 1 ust. 2 .

3.      W przypadku wniesienia zabezpieczenia naleşytego wykonania umowy w formie gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej, z jej treści nie moşe wynikać konieczność przekazywania şądania zapłaty za pośrednictwem banku prowadzącego rachunek Zamawiającego.

Niedopuszczalny jest równieş zapis şądający potwierdzenia przez notariusza lub bank, şe podpisy na şądaniu do zapłaty zostały złoşone przez osoby uprawnione do zaciągania zobowiązań majątkowych w imieniu Zamawiającego.

4.      W trakcie realizacji umowy Wykonawca moşe dokonać zmiany formy zabezpieczenia na jedną lub kilka form, o których mowa w art. 148 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, przy załoşeniu, şe zmiana formy zabezpieczenia zostanie dokonana z zachowaniem ciągłości i bez zmniejszenia jego wysokości.

5.      W przypadku wniesienia zabezpieczenia naleşytego wykonania umowy w formie gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej musi ona być bezwarunkowa, nieodwołalna i płatna na pierwsze şądanie Zamawiającego

6.      W przypadku wydłuşenia umownego terminu zakończenia realizacji przedmiotu umowy Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu dokument wydłuşający termin ZNWU w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia podpisania aneksu pod rygorem potrącenia kwoty ZNWU z dowolnej naleşności Wykonawcy.

7.      Wykonawca, który nie zrealizował terminowo przedmiotu umowy i nie uzyskał od Zamawiającego aneksu o jego wydłuşeniu, zobowiązany jest zachowując ciągłość zabezpieczenia naleşytego wykonania przedmiotu umowy złoşyć w siedzibie Zamawiającego dokument ZNWU z terminem waşności o 30 dni kalendarzowych dłuşszym od dnia przewidzianego terminu realizacji umowy pod rygorem potrącenia kwoty ZNWU z dowolnej naleşności Wykonawcy.

8.      Część zabezpieczenia 70%, gwarantująca zgodne z umową wykonanie przedmiotu umowy zostanie zwolniona w ciągu 30 dni kalendarzowych od dnia podpisania przez strony protokołu zdawczo – odbiorczego dla dokumentacji, o której mowa w §1 ust. 2 i §2 ust. 2.

9.           Strony postanawiają, şe na zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi za wady zostanie pozostawione 30 % ZNWU tj. kwota w wysokości ‌‌‌‌‌‌‌‌. zł lub wniesione nowe ZNWU w jednej z form zgodnie z art. 148 ust. 1 p.z.p., a dokument potwierdzający wniesienie ZNWU Wykonawca dostarczy do Zamawiającego w terminie 7 dni roboczych od dnia podpisania przez strony protokołu zdawczo – odbiorczego dla dokumentacji, o której mowa w §1 ust. 2 i §2 ust. 2. W przypadku niedostarczenia Zamawiającemu zabezpieczenia na pokrycie roszczeń z tytułu rękojmi za wady w wyznaczonym terminie lub gdy złoşony dokument zabezpieczający rękojmię nie będzie spełniał warunków wynikających z umowy, kwota zabezpieczenia zostanie potrącona z dowolnej naleşności Wykonawcy.

10.       Po upływie okresu rękojmi za wady Zamawiający w ciągu 15 dni kalendarzowych zwolni ZNWU złoşone na okres rękojmi za wady na wskazany rachunek bankowy lub odeśle dokument ZNWU na adres Wykonawcy. W przypadku stwierdzenia usterek i braku ich usuwania ze strony Wykonawcy, Zamawiający zatrzyma naleşną kwotę z ZNWU lub wystąpi o nią do Gwaranta.

 

§ 11

Wykonawca zobowiązuje się, şe bez zgody Zamawiającego, wyraşonej w formie pisemnej pod rygorem niewaşności:

a.    nie dokona cesji wierzytelności wynikających lub związanych z realizacją umowy ;

b.    nie udzieli pełnomocnictwa do dochodzenia wierzytelności wynikających lub związanych                z realizacją umowy na drodze sądowej lub pozasądowej, za wyjątkiem pełnomocnictwa dla radcy prawnego lub adwokata;

c.     nie zawrze umowy poręczenia dotyczącej wierzytelności wynikających lub związanych                     z realizacją niniejszej umowy.

§ 12

1. Strony uzgadniają moşliwość wydłuşenia okresu trwania umowy w zakresie nadzoru autorskiego nad projektem do momentu ukończenia robót budowlanych objętych dokumentacją projektową, nie dłuşej jednak niş do 30.09.2023r.

2. Wszelkie zamiany niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem niewaşności.

 

§ 13

Załączniki do umowy: formularz ofertowy i cenowy z oferty przetargowej Wykonawcy, zasady środowiskowe dla firm zewnętrznych, zobowiązanie do zachowania poufności, zasady bezpieczeństwa i higieny pracy dla firm zewnętrznych, wymagania w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy przy zakupach, zasady postępowania firm zewnętrznych na terenie szpitala, klauzula informacyjna.

 

§ 14

Wszelkie spory powstałe na tle realizacji niniejszej umowy strony poddają pod rozstrzygnięcie właściwych miejscowo dla siedziby Zamawiającego sądów powszechnych.

§ 15

1.       Strony postanawiają, iş wszelkie roszczenia powstałe przy realizacji przedmiotu umowy, wynikające z ustawy  z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz. U.  z 2006 r. nr 90, poz. 631 z  późn. zm.), obciąşają Wykonawcę. Wykonawca zobowiązuje się zwolnić Zamawiającego z obowiązku wykonania jakichkolwiek świadczeń, wynikających z praw autorskich do dokumentacji projektowej a takşe pokrycia kosztów, wynikających ze skierowania roszczeń z tytułu praw autorskich do dokumentacji projektowej do Zamawiającego.    

2.       W sprawach nie uregulowanych niniejszą umową stosuje się przepisy ustawy zamówień 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r., poz. 1843 ze zm.) oraz Kodeksu cywilnego.

 

§ 16

 

         Umowę sporządzono w trzech jednobrzmiących egzemplarzach, dwa egzemplarze dla Zamawiającego i jeden dla Wykonawcy.

 

 

 

                                ZAMAWIAJĄCY                                                                                WYKONAWCA

 

 

 

....................................................                                                           ..........................................................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                              Załącznik nr 1 do umowy

ZOBOWIĄZANIE

DO ZACHOWANIA POUFNOŚCI

wykonującego zlecenie lub zadanie na rzecz Szpitala na podstawie umowy/zlecenia

‌‌‌‌‌‌‌.

(miejscowość, data)

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

(imię i nazwisko oraz nazwa firmy)

 

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

(adres lub siedziba)

Zobowiązanie

 

1.       Zobowiązuję się do zachowania tajemnicy w odniesieniu do danych i informacji uzyskanych w z związku z pracami realizowanymi na rzecz ‌‌‌‌‌‌‌, do których dostęp jest uzasadniony w związku z realizacją zlecenia (zadania) na podstawie zlecenia/ umowy *)

Nr ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌. z dnia ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌..

Przedmiotem zlecenia / umowy jest ....................‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌......

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌.

Zakres informacji objętych tajemnicą określono w zleceniu/ umowie *).

2.       Niniejsze zobowiązanie stanowi integralną część wyşej wymienionej umowy/ zlecenia *).

3.       Przyjmuję do wiadomości, şe naruszenie przeze mnie tajemnicy w odniesieniu do informacji i danych stanowiących własność ‌‌‌‌‌‌‌‌ będzie stanowić podstawę odpowiedzialności na zasadach określonych w powszechnie obowiązujących przepisach prawa.

4.       W związku z realizowanym zleceniem zobowiązuje się:

·      nie kopiować oraz w şadnej innej formie nie powielać danych udostępnionych na nośnikach papierowych, elektronicznych lub dyskach wewnętrznych,

·      nie przekazywać w formie ustnej ani elektronicznej informacji na temat realizowanej umowy/zlecenia stronom i osobom trzecim,

·      nie udostępniać w jakiejkolwiek formie, nawet do wglądu dokumentów i danych przekazanych w związku z realizowaną umową/zleceniem, niezaleşnie od rodzaju nośnika, na którym są one przechowywane

·      nie wykorzystywać danych dla własnych celów dla osiągnięcia jakiejkolwiek korzyści majątkowych lub osobistych, bez uzyskania pisemnej zgody upowaşnionego pracownika Szpitala.

 

5.       Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za naruszenie integralności danych w tym
w szczególności za ich utratę.

*) niepotrzebne skreślić

                                         ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

                                               czytelny podpis

                                                               (imię i nazwisko wykonawcy/osoby reprezentującej kontrahenta)

                                                                                                                                             

 

 

 

 

 

                                                                                                                                              Załącznik nr 2 do umowy

 

ZASADY ŚRODOWISKOWE DLA FIRM ZEWNĘTRZNYCH

 

1.       Wykonawca/Usługodawca/Dostawca* związany/ nie związany* umową ze Szpitalem odpowiedzialny jest za przestrzeganie na terenie Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy, aktualnie obowiązujących przepisów prawnych w zakresie ochrony środowiska oraz wymagań określonych w systemie zarządzania środowiskiem wg ISO 14001.

 

2.         Wykonawca/Usługodawca/Dostawca* w razie wytwarzania odpadów, jest zobowiązany do postępowania określonego zgodnie z aktualnie obowiązującymi aktami prawnymi.

 

3.         Wykonawca/Usługodawca* zobowiązany jest przed rozpoczęciem prac remontowo-budowlanych /modernizacyjnych* do ustawienia oznakowanego kontenera z koniecznością jego opróşniania po kaşdym zapełnieniu na koszt własny.

 

4.         Na terenie Szpitala Wykonawcy nie wolno:

·         spalać odpadów;

·         wrzucać wytworzonych odpadów do kontenera Zleceniodawcy (chyba, şe umowa stanowi inaczej);

·         składować odpadów bezpośrednio na ziemi powstających w wyniku świadczenia usług, które mogłyby powodować skaşenie gruntu, wody lub powietrza;

·         myć pojazdów i sprzętu;

·         przechowywać zapasów paliwa i tankować pojazdów;

·         wylewać jakichkolwiek substancji do kanalizacji lub do gleby;

·         negatywnie oddziaływać na środowisko, stosując maszyny, czy narzędzia pracy emitujące do atmosfery ponadnormatywny poziom hałasu.

 

5.         Wykonawca w przypadku zniszczenia trawników i zadrzewień zobowiązany jest do przywrócenia ich stanu pierwotnego.

 

6.         Wykonawca/Usługodawca moşe składować niezbędne do wykonywania robót materiały, tylko w miejscach wyznaczonych i uzgodnionych z osobą nadzorującą prace ze strony szpitala.

 

7.         W przypadku wystąpienia sytuacji niebezpiecznej lub awarii środowiskowej, kaşdorazowo Wykonawca/Usługodawca/Dostawca zobowiązany jest przerwać pracę i natychmiast podjąć działania minimalizujące skaşenie środowiska oraz powiadomić o zdarzeniu osobę nadzorującą wykonanie umowy z ramienia Szpitala oraz starszego specjalistę ds. ochrony środowiska tel. 52/585-41-84 lub kierownika Działu Utrzymania Infrastruktury tel. 52/585-41-49.

 

8.         Wykonawca/Usługodawca/Dostawca zobowiązany jest przeprowadzić szkolenie wśród podległych pracowników wykonujących usługę, w zakresie wymienionych powyşej zasad środowiskowych, przed przystąpieniem do prac.

 

9.         W przypadku jakichkolwiek wątpliwości wynikających z powyşszych zasad środowiskowych naleşy kontaktować się ze starszym specjalistą ds. ochrony środowiska tel. 52/585-41-84.

* niepotrzebne skreślić

 

.......................................................................       ..................................................................................

                                      (pieczęć firmy)                           (data i podpis wykonawcy/usługodawcy/dostawcy)

 

Załącznik nr 3 do umowy

 

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY

DLA FIRM ZEWNĘTRZNYCH

Szpital przekazuje firmie zewnętrznej informacje:  

     o czynnikach szkodliwych, uciąşliwych dla zdrowia, o pracach szczególnie  niebezpiecznych i innych zagroşeniach,  występujących w szpitalu, np.

czynniki fizyczne: pole elektromagnetyczne w.cz./pole-EM, promieniowanie jonizujące, promieniowanie laserowe, mikroklimat gorący, hałas, dźwiganie, transport pacjentów.

czynniki chemiczne: anestetyki, tlenek etylenu, formaldehyd, środki dezynfekcyjne, ksyleny, cytostatyki,

czynniki biologiczne: moşliwość zakaşenia wirusem WZW typu B, C, HIV/AIDS, prątkiem gruźlicy, innymi drobnoustrojami,

inne zagroşenia: praca zmianowa, w porze nocnej, praca na wysokości do 3 m., powyşej 3 m., praca przy monitorze ekranowym.

o postępowaniu w przypadku sytuacji zagraşających zdrowiu i şyciu pracowników:

            udzielanie pierwszej pomocy, nr tel.  wew. 4222 lub 052-585-43-33,

o zasadach działania w razie poşaru lub innych sytuacji nadzwyczajnych : 

uruchomić najblişszy ROP (ręczny ostrzegacz poşarowy),

powiadomić Straş Poşarną (tel. 998 lub 112),

powiadomić dyspozytora (tel.7766), Inspektora p. poş. (tel. 667652249),

Firma zewnętrzna potwierdza, şe zapewnia własnym pracownikom:

     badania lekarskie profilaktyczne,

     szkolenia w zakresie BHP, szkolenia specjalistyczne, kwalifikacyjne np. przy wykonywaniu prac eksploatacyjnych przy urządzeniach energetycznych,

     wyposaşenie w odzieş, obuwie robocze oraz środki ochrony indywidualnej,

     zapoznanie z oceną ryzyka zawodowego na wykonywanym stanowisku,

     zapoznanie z instrukcjami obsługi wykorzystywanych urządzeń, kart charakterystyki stosowanych substancji niebezpiecznych.

                                                                                                             Przedstawiciel

Przedstawiciel firmy zewnętrznej                                                             Szpitala Uniwersyteckiego Nr 1

....................................................                                                            ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌           

(data i podpis)                                                                                              (data i podpis)

 


                        Załącznik nr 4 do umowy

ZASADY POSTĘPOWANIA FIRM ZEWNĘTRZNYCH NA TERENIE SZPITALA

wypełnić w przypadku prowadzenia prac,  stwarzających  zagroşenie dla pracowników, pacjentów

     Wykonawca/firma zewnętrzna ponosi pełną odpowiedzialność za przestrzeganie obowiązujących na terenie szpitala przepisów i zasad bhp oraz higieny szpitalnej oraz za stosowanie bezpiecznych metod pracy.

     Wykonawca/firma zewnętrzna prowadzi prace w sposób nie zakłócający ciągłości świadczenia usług medyczny. (Wpisać w jaki sposób powiadomiono kierowników komórek organizacyjnych o prowadzonych pracach ‌‌‌‌‌‌‌‌‌..‌‌‌‌‌‌‌‌‌.......

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌)

     Wykonawca/ firma zewnętrzna zobowiązany jest do wygrodzenia i oznakowania miejsc prowadzenia prac poprzez zastosowanie, np. taśm ostrzegawczych, tablic informacyjnych (wpisać jakie oznakowania uşyto: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌)

     Szpital zastrzega sobie prawo przerwania pracy przez słuşbę BHP, w przypadku, gdy sposób prowadzonych prac zagraşa bezpieczeństwu pracowników, pacjentów lub osób przebywających na terenie Szpitala.

     Wykonawca/firma zewnętrzna zapewnia utrzymania ładu i porządku w miejscu  wykonywania prac i po ich  zakończeniu.

     Wykonawca/firma zewnętrzna zobowiązany jest do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom własnym oraz wyposaşenia ich w środki ochrony indywidualnej i zbiorowej.

                                                                                                                                                                                                         

 

                                                                                                                          Przedstawiciel

  Przedstawiciel firmy zewnętrznej                                                             Szpitala Uniwersyteckiego Nr 1 –  

                                                                                                                                komórka zlecająca prace

 

....................................................‌‌‌.                                                     ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌        

 

   (data i podpis)                                                                                             (data i podpis)

 


                        Załącznik nr 5 do umowy

 

WYMAGANIA W ZAKRESIE  BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY

PRZY ZAKUPACH

 

 

     Dostawcy towarów/usług są zobowiązani do spełnienia wymagań, określonych w systemie zarządzania bezpieczeństwem pracy wg PN –N-18001:2004

 

     Szpital przekazuje dostawcy towarów / usług  informacje o czynnikach szkodliwych, uciąşliwych dla zdrowia, o pracach szczególnie  niebezpiecznych i innych zagroşeniach,  występujących w szpitalu, np.

czynniki fizyczne: pole elektromagnetyczne w.cz./pole-EM, promieniowanie jonizujące, promieniowanie laserowe, mikroklimat gorący, hałas, dźwiganie, transport pacjentów.

czynniki chemiczne: anestetyki, tlenek etylenu, formaldehyd, środki dezynfekcyjne, ksyleny, cytostatyki,

czynniki biologiczne: moşliwość zakaşenia wirusem WZW typu B, C, HIV/AIDS, prątkiem gruźlicy, innymi  drobnoustrojami,

inne zagroşenia: praca zmianowa, w porze nocnej, praca na wysokości do 3 m., powyşej 3 m., praca przy monitorze ekranowym.

     Dostawca towarów /usług uwzględnia kryteria, dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy, wskazane w deklaracjach zgodności, certyfikatach, atestach itp. (wymienić  zidentyfikowane normy‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌)

 

     Dostawca towarów /usług potwierdza spełnienie wymagań polskich przepisów prawnych w zakresie  bezpieczeństwa i higieny pracy.

     Dostawca towarów /usług zapewnia przed uşyciem zakupionych towarów, sprzętu wprowadzenie rozwiązań, zapewniających  zgodność z przepisami i   zasadami  BHP.

 

                                                                         Dostawca towarów /usług

 

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

(data i podpis)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Załącznik nr 6

do umowy

 

 

KLAUZULA INFORMACYJNA

 

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
(Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iş:

1.       Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Szpital Uniwersytecki Nr1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy.

2.       Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym  z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego o sygn. ‌‌‌‌‌.. prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego.

3.       Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą  osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 8 oraz art. 96 ust. 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2017r. poz. 1579 i 2018), dalej „ustawa Pzp”.

4.       Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeşeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy.

5.       Posiada Pani/Pan prawo do şądania od administratora dostępu do danych osobowych,
ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a takşe prawo do cofnięcia zgody,
chyba şe przepisy prawa nakazywać będą przechowywanie danych osobowych.

6.       W przypadku uznania, şe Pani/Pana prawa zostały naruszone ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi
do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

7.       Podanie danych osobowych jest obligatoryjne w oparciu o przepisy ustawy Pzp, a w pozostałym zakresie jest dobrowolne.

8.       Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych Osobowych – Jerzy Nowak, 
e-mail: je.nowak@jurasza.pl

 

 

Na podstawie art. 7 ust. 1 RODO oświadczam, iş wyraşam zgodę na przetwarzanie przez administratora, którym jest Szpital Uniwersytecki Nr1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy, moich danych osobowych w celu przeprowadzenia procedury postępowania przetargowego oraz na tej podstawie podpisanej stosownej umowy. 

Powyşsza zgoda została wyraşona dobrowolnie zgodnie z art. 4 pkt 11 RODO.

 

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌.

Data i czytelny podpis osoby do kontaktu

 

Panel Administracyjny